Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

'PETRA' - grecka tragedia we współczesnych czasach 0

Doceniony na wielu festiwalach filmowych, m.in. pokazywany w sekcji Director’s Fortnight 71. MFF w Cannes, nowy film cenionego hiszpańskiego reżysera Jaime Rosalesa (Piękna młodość, Sen i cisza, Godziny dnia).

W roli głównej występuje gwiazda hiszpańskiego kina Bárbara Lennie, znana polskiej publiczności m.in. z takich pozycji jak: Skóra, w której żyję, Rodzina na sprzedaż, czy najnowszego obrazu Asghara Farhadiego Wszyscy wiedzą.

Tytułowa bohaterka, Petra, nigdy nie poznała swego ojca, a jego tożsamość była przed nią ukrywana. Dopiero po śmierci matki dziewczyna postanawia uzupełnić tę lukę w swojej historii i wyrusza na poszukiwania. Gdy trafia do pracowni sławnego artysty, musi zmierzyć się nie tylko z potencjalną prawdą, lecz także ze skomplikowanymi relacjami rodzinnymi, które zastaje w jego domu. Na jaw wychodzą szokujące rodzinne tajemnice… A im dłużej tam przebywa, tym bardziej sytuacja zaczyna przypominać typową grecką tragedię…

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…