Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Czy Kapitan Ameryka spotkał Red Skulla na Voromirze? 1

Po premierze widowiska Avengers: Koniec gry, bracia Russo muszą odpowiadać na wiele pytań związanych z wydarzeniami, które mieliśmy okazję zobaczyć na ekranie. Jedno z nich dotyczy Kapitana Ameryki i jego podróży w czasie. W dalszej części artykułu znajdują się spoilery, dlatego jeśli nie oglądaliście jeszcze filmu, to lepiej nie czytajcie wypowiedzi twórców superprodukcji.

UWAGA SPOILERY

Pod koniec filmu Steve Rodgers zdecydował się oddać swoją tarczę Samowi Wilsonowi, jednak wcześniej wyruszył w podróż mającą na celu zwrócenie wszystkich Kamieni Nieskończoności. Oczywiście największą zagadką pozostaje "wycieczka" do Vormiru, czyli miejsca, gdzie znajdował się Kamień Duszy.

Z pierwszego filmu wiemy, że aby zdobyć najpotężniejszy z kamieni Thanos musiał poświęcić osobę, którą kocha. W ten sposób życie straciła Gamora, a Szalony Tytan mógł kontynuować swoją misję mającą na celu skompletowanie całego zestawu magicznych kamyszków. W momencie cofnięcia się w czasie Hawkeye i Czarna Wdowa również zostali wystawieni na taką samą próbę. Życie straciła Natasza, a Clint Barton mógł powrócić do swoich przyjaciół.

Wszystkim tym wydarzeniom towarzyszyło spotkanie z Red Skullem – czarnym charakterem, który po raz pierwszy w Kinowym Uniwersum Marvela pojawił się w filmie Captain America: Pierwsze starcie. Po tym, jak Tesseract wysłał go w przestworza słuch o nim zaginął. Steve Rogers w trakcie swojej podróży na Vormir musiał, więc spotkać swojego rywala sprzed lat.

Musiał spotkać Red Skulla. Nikt nie wie, jednak jakie są zasady zwrócenia Kamienia Duszy. Znając Red Skulla prawdopodobnie wyznaje zasadę: "zwrotów nie uwzględniamy".

stwierdził Joe Russo

Stwierdzenie "zwrotów nie uwzględniamy" dotyczyło oczywiście Gamory oraz Czarnej Wdowy, które nie zostały wskrzeszone. W kolejnych odsłonach serii "Strażnicy Galaktyki" zobaczymy "inną" Gamorę, o czym zresztą doskonale wiecie.

Oczywiście fani chętnie zobaczyliby przygody Kapitana Ameryki w trakcie zwracania Kamieni Nieskończoności. Może Walt Disney zdecyduje się na poświecenie jednego odcinka serialu "What if?", który zostanie zrealizowany na potrzeby platformy streamingowej Disney+ i zaprezentuje nam różne, alternatywne wydarzenia, które mogłyby, ale jednak nie wydarzyły się w MCU. Podobno w pierwszym odcinku będziemy mieli okazję zobaczyć, co by się stało, gdyby to Peggy Carter stała się super-żołnierzem znanym jako Kapitan Ameryka.

Źrodło: ComicBookMovie

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…