Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

George Clooney odradzał Benowi Affleckowi granie Batmana 0

Fani komisów zapamiętają George'a Clooneya, jako najgorszego odtwórcę Mrocznego Rycerza w historii. Sam aktor nie ukrywa, że decyzja o zagraniu w komiksowej superprodukcji była błędem. Przyznaje również, że w trakcie rozmów z Benem Affleckiem odradzał mu granie ikonicznej postaci.

Rok 1997 była George’a Clooneya straszliwy, podobno niemalże zniszczył mu karierę. Rola w filmie Batman & Robin jest nie kamykiem w jego ogródku, a wielkim głazem. Po wielu latach od premiery aktor nie ukrywa, że zagranie w tym filmie było błędem.

Myślę, że Arnold Schwarzenegger dostał za ten film 25 mln dolarów, co było z 20 razy większą wypłatą niż moja. I tak naprawdę w ogóle ze sobą nie pracowaliśmy. Pracowaliśmy razem przez jeden dzień, ale całą falę krytyki przyjąłem ja. Bądźmy szczerzy: grałem Batmana i ie byłem w tym zbyt dobry, sam film także nie był dobry. Jednak to czego nauczyłem się dzięki tej porażce, to myślenie nad tym, jak muszę pracować. Obecnie nie jestem już tylko aktorem, a człowiekiem, który odpowiada za całą produkcję.

powiedział Clooney

Dodatkowo gwiazdor odniósł się też do Bena Afflecka i jego nie do końca udanej przygody z DC Extended Universe.

Tak naprawdę to z nim rozmawiałem na ten temat. Powiedziałem: "Nie rób tego, co było całkowicie oparte na moich doświadczeniach, które są… No wiecie jakie. Wypadł jednak świetnie.

zakończył aktor

Trzeba powiedzieć sobie wprost – Affleck jako Batman był co najmniej dobry, jednak samego filmy do takowych już nie należały. Szkoda, że jego przygoda z Mrocznym Rycerzem została już zakończona. Co o tym sądzicie?

Źrodło: ComicBookMovie

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

ZSGifMan 2019-05-15

Byłem w kinie na tym czymś i to tylko i wyłącznie dlatego, że brat kumpla wygrał zaproszenie na przedpremierowy pokaz w jakimś radiu. Sam nie chciał iść i my dwa stare konie dla zbytu się wybraliśmy… Żenada to za mało powiedziane, kiedyś jednak Batmany były zupełnie inne. Nawet nie ma czego porównywać!                     
To nie tyle kwestia tego, że Clooney był źle zagrał, to cały film był zły i wszyscy tam wypadli idiotycznie od Arnolda po Umę!

Bercik022 ZSGifMan 2019-05-15

@ZSGifMan Joel Schumacher przepraszal nawet za Batmana i Robina. W ogóle już od Kilmera wszystko zaczęło się cofać do wersji z Westem A szkoda bo lubię Powrót Batmana a tam już było troszeczkę mroczniej niż w pierwszej części.

ZSGifMan Bercik022 2019-05-15

@Bercik022 W sumie nie ma też co zbytnio winić reżysera za taki obraz, bo wtedy był trend, że Batmany miały raczej satryczno-komediową formę, a ten Robin popłynął w jakieś fantasy czy nie wiem już gdzie, ale ogólnie trochę za daleko odleciał! Dopiero chyba Nolan zmienił serię w ponurą i poważną (i chwała mu za to!) i teraz forma nieco nabrała innego wydźwięku, jest doroślej, bo wcześniej było raczej tylko dla dzieci.                

Proszę czekać…