Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

'Słońce też jest gwiazdą' - ekranizacja przebojowej książki Nicoli Yoon 0

31 maja do kin trafi adaptacja bestsellerowej i wielokrotnie nagradzanej powieści Nicoli Yoon, utalentowanej pisarki specjalizującej się w literaturze adresowanej do młodych dorosłych – Słońce też jest gwiazdą. Jej debiutancka książka "Ponad wszystko" trafiła na szczyt listy bestsellerów "New York Timesa" i została przetłumaczona na ponad 20 języków. Film, który na polskich ekranach gościł w 2017 roku, cieszył się sporym powodzeniem także i u nas.

Druga książka Yoon okazała się równie popularna – była numerem 1 na liście "New York Timesa". Tym razem autorka poruszyła temat imigracji, pisząc przy tym o sprawach, które zna z autopsji. Yoon nie tylko zdobyła wierne grono czytelników, ale nie może narzekać także na brak przychylności krytyki, która doceniła jej zręczność w operowaniu żywym językiem i osobisty ton.

W filmie występują młodzi, lecz bardzo doświadczeni aktorzy – Yara Shahidi i Charles Melton. Partneruje im niezwykle ceniony aktor charakterystyczny John Leguizamo.

Natasha i Daniel pochodzą z różnych środowisk. Ona nie wierzy w nic, czego nie da się udowodnić naukowo. On to niepoprawny romantyk. Jedno z nich wkrótce wyjedzie na zawsze. Spotykają się przypadkiem w Nowym Jorku i jest im dany zaledwie jeden wspólny dzień. Czy można przeżyć wielką miłość, gdy czasu jest tak niewiarygodnie mało?

Słońce też jest gwiazdą w kinach od 31 maja! Poniżej znajdziecie polski zwiastun oraz plakat.

Źrodło: Forum Film Poland

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…