Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Lustrzane odbicie sprawiedliwości - polska premiera 'Dowodu sprawiedliwości' 0

Niesprawiedliwość spowodowana niesłusznym skazaniem nie będzie już dłużej problemem, bo do walki z krzywdzącymi wyrokami staje Madeline Scott. Z czym będzie musiała zmierzyć się młoda prawniczka? Premiera Dowodu niewinności już we wtorek 21 maja o godzinie 21:05 na FOX!

Dowód niewinności opowiada historię Madeline Scott (Rachelle Lefevre), głodnej sprawiedliwości prawniczki prowadzącej kancelarię prawniczą, która zajmuje się sprawami osób niesłusznie skazanych. Nie ma osoby lepiej od niej rozumiejącej, jakie uczucia towarzyszą zwolnieniu niewinnej osoby. W wieku osiemnastu lat Madeline oraz jej brat Levi (Riley Smith) zostali niesłusznie oskarżeni o morderstwo. Sprawa była bardzo głośna w mediach, a kobieta stała się obsesyjnym obiektem zainteresowania dziennikarzy.

Obecnie Madeline prowadzi firmę wraz ze swoim partnerem – Easy Boudreau (Russel Hornsby) – prawnikiem, który pomógł jej wyjść na wolność po dziesięciu latach więzienia. W ich zespole jest również śledczy Bodie Quick (Vincent Kartheiser) oraz dyrektor ds. komunikacji Violet Price (Nikki M. James), która tworzy podcasty o badanych przestępstwach.

Już od pierwszego odcinka serialu widzowie będą mogli zmierzyć się z niesprawiedliwością wyroków, które dotykają niewinnych osób. Bohaterka będzie miała do czynienia z naprawdę delikatnymi, ale też przerażającymi i traumatycznymi sprawami. Jedną z nich jest sprawa Tamary Folsom, ofiary gwałtu skazanej niesprawiedliwie za morderstwo.

Praca w kancelarii zajmującej się niesprawiedliwymi skazaniami to nie tylko honorowa obrona i wiara w niewinność oskarżonej osoby. Madeline będzie musiała zmierzyć się również z własnymi przekonaniami i wątpliwościami. Czy podejmie się sprawy Sary Bukhari, kobiety skazanej na 25 lat więzienia za zamordowanie swojego nowonarodzonego dziecka?

Rachelle Lefevre, odtwórczyni głównej roli, w jednym z wywiadów opowiedziała o serialu:

Nasza kancelaria ma w pewnym sensie odzwierciedlenie w prawdziwej, amerykańskiej kancelarii o nazwie Projekt Niewinność. Moja postać nie jest oparta na głośnej sprawie Amandy Knox, ale z pewnością jest nieco inspirowana jej historią, tym co się z nią stało i co dzieje się z ludźmi takimi jak ona – którzy zostali bezprawnie skazani. Poza tym, że zostali niesłusznie oskarżeni, są też niszczeni przez media i mają trudności z powrotem do poprzedniego życia i odzyskaniem swojej reputacji.

Zagadki, tajemnice i cierpienie. Jakie wyzwania czekają jeszcze kancelarię Madeline Scott? Dowód niewinności obejrzeć będzie można już we wtorek 21 maja o godzinie 21:05 na FOX!

Źrodło: FOX Polska

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…