Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

Dokument 'Gra o tron: Ostatnia warta' pokaże materiał zza kulis 8. sezonu. Zwiastun filmu HBO 0

Jak powstała Gra o tron? To pytanie często powraca na usta fanów serialu HBO. Twórcy spieszą z odpowiedzią. Powstał film dokumentalny Gra o tron: Ostatnia warta, który od podszewki pokaże proces realizacji 8. sezonu serialu.

Finałowy sezon budzi mieszane uczucia w środowiskach fanów serialu. Wielu widzów zarzuca twórcom fatalne rozwiązania fabularne, które kończą wątki najważniejszych postaci w koszmarnie zły sposób. Bitwa o Winterfell spotkała się z falą krytyki ze względu na zbyt mroczną oprawę graficzną. Bohaterowie z kolei nienaturalnie zmieniają swój charakter. Miłośnicy Gry o tron są rozczarowani do tego stopnia, że część z nich domaga się rebootu 8. sezonu.

Reboot 8. sezonu serialu Gra o tron nigdy nie powstanie. Widzowie mogą natomiast zobaczyć materiał zza kulis finałowych odcinków.

Gra o tron: Ostatnia warta nazywana jest przez twórców kroniką ostatnich odcinków serialu. Materiały w niej zawarte przedstawią członków ekipy i obsadę serialu. Filmowcy muszą zmierzyć się z ekstremalną pogodą na planie, goniącymi ich terminami oraz nieustanną ciekawością podekscytowanych fanów. Zobaczycie anegdoty zza kulis serialu oraz intymne wyznania poszczególnych aktorów albo aktorek.

Ostatnia warta przedstawi nawet moment wzruszenia się Kita Haringtona w trakcie pierwszego odczytu scenariusza.

Reżyserką Ostatniej warty została Jeanie Finlay. Film produkują twórcy serialu: David Benioff, D.B. Weiss oraz Bernadette Caulfield.

Premiera pełnometrażowego filmu dokumentalnego Gra o tron: Ostatnia warta odbędzie się 26 maja 2019 roku na HBO oraz HBO GO.

Źrodło: indiewire.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 6

ZSGifMan 2019-05-18

I tak ludzie są wściekli i zawiedzeni…                                    
Pewnie nikt nie będzie tego oglądał.                                    

Spiff ZSGifMan 2019-05-18

@ZSGifMan Ja będę i pewnie masa innych osób, bo pomimo pewnych wad uważam, że ów sezon jest spoko.

ZSGifMan Spiff 2019-05-18

@Spiff Czyli jesteś wyjątkowy.                                    
Ja rozumiem rozczarowanie innych, bo nie raz i nie dwa podobnie załatwiali inne seriale byle tylko szybciej się od nich uwolnić.                                    

Spiff ZSGifMan 2019-05-19

@ZSGifMan Nie ma co kpić ze mnie.
Po prostu mi się podoba – też rozumiem rozgoryczenie (sam podkreśliłem, że są pewne wady), ale jest duża ilość ludzi, którzy są zadowoleni (i do tego się odniosłem) – ale wiadomo modny jest hejt.

Co do "uwolnienia się", wystarczy spojrzeć jak powstawał ten serial (Zza kulis i Zasady – na HBO GO) i ile pracy/miłości wsadzili w ten sezon, ale wiadomo… wszystkim nie dogodzisz. Na tym etapie tak popularnego serialu, fandom wie lepiej od twórców… nawet jakby R.R. Martin przy tym pracował, to byłoby narzekanie ;-)

ZSGifMan Spiff 2019-05-19

@Spiff Nie miałem w zamiarze z nikogo kpić, miałem na myśli, że jesteś wyjątkowy – bo nierozczarowany. Od modnego hejtu jestem bardzo daleki.

Tak już niestety bywa, że każdemu nie dogodzisz, ale gdy przyzwyczajasz ludzi do pewnego poziomu swojego dzieła, pewnej jakości danej historii i nagle wkracza ktoś, kto zmienia zamysł lub robi coś po łebkach, pomimo że mu się wydaje to kawałem dobrej roboty, no to cóż… będą głosy niezadowolenia! Na to nic nie poradzi i ja to dobrze rozumiem. Nie ma co nazywać tego narzekaniem, ani przylepiać plakietkę hejtera :]                

Spiff ZSGifMan 2019-05-19

@ZSGifMan Serial na przestrzeni lat i tak sporo zmienił się względem książek, więc zmiana zamysłu była już od dawna. Nie uważam, żeby było robione to "po łebkach" – po prostu: na tym etapie, każdy ma jakąś swoją wizję końca serialu, a jest on swoistym fenomenem (bardzo popularny) i teraz większość decyzji będzie odbierana źle, albo na zasadzie z R.R. Martinem byłoby to lepiej! Reagując złością i absurdalnymi petycjami. Wydaje mi się, że jak już opadną emocje i wiele osób podejdzie do tego sezonu z chłodną głową, to doceni całość. Tak często bywa, że potrafimy docenić coś dopiero po czasie.

BTW: Nie zarzucam Tobie narzekania i hejterstwa. Nie zarzucam tego osobom, którzy pomimo krytyki potrafią też znaleźć pozytywne aspekty tego sezonu (a chyba wiele osób zapomina, że są takie). Chodzi mi o czysty hejt dla hejtu, narzekanie dla narzekania – a takich ludzi niestety nie brakuje… Złe i koniec! Podoba Ci się? Nie znasz się, bo to jest głupie i złe! Zakrzyczany.

Proszę czekać…