Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

Adaptacja gry 'Mortal Kombat' przesunięta w czasie. Kiedy premiera? 0

Wytwórnia Warner Bros. zdecydowała się przełożyć datę premiery Mortal Kombat. Kiedy adaptacja popularnej gry trafi na duże ekrany? Znamy dokładną datę premiery.

Ekranizacje gier wideo nie cieszą się szczególnym uznaniem w kręgach gamerów. Fabuły kinowych widowisk traktowane są w infantylny sposób, zaś twórcy często nie potrafią zrozumieć esencji cyfrowego świata. Sytuacja przypomina tę, utożsamianą z adaptacjami komiksów przez startem kinowego uniwersum Marvela. W ostatnich latach światło dzienne ujrzał m.in. Tomb Raider oraz Assassin's Creed. Wkrótce na płyty DVD trafi Doom: Annihilation. Na tym ekranizacje gier wideo się nie skończą.

James Wan pracuje obecnie nad widowiskiem Mortal Kombat.

Pierwsza ekranizacja popularnej serii gier trafiła na duże ekrany w 1995 roku. Za kamerą widowiska stanął Paul W.S. Anderson. Obecnie prawa do serii "Mortal Kombat" posiada studio Warner Bros. Wytwórnia planowała zaadaptować franczyzę na języka kina już w 2011 roku. Projektem opiekował się Kevin Tancharoen. Po trzech latach twórca zrezygnował z przedsięwzięcia.

Nowym reżyserem Mortal Kombat został Simon McQuoid. Film wyprodukuje James Wan, twórca Piły, Naznaczonego i Obecności. Czyżby oznaczało to, że widowisko odniesie się do mrocznych korzeni serii gier wideo?

Premiera Mortal Kombat została przeniesiona na 5 marca 2021 roku.

Źrodło: variety.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…