Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

Jacy będą złoczyńcy w filmie 'Batman'? 0

Prace nad pełnometrażowym filmem o Batmanie nabrały tempa. Niedawno poznaliśmy proponowanego odtwórcę roli tytułowego herosa. Teraz wyciekły informacje na temat potencjalnych złoczyńców, którym Mroczny Rycerz stawi czoła.

Fabuła filmu The Batman trzymana jest pod kluczem. Nie wiadomo, czy przedstawiona historia opowie genezę Mrocznego Rycerza. Bruce Wayne na pewno nie będzie tak doświadczonym herosem, jak wersja interpretowana przez Bena Afflecka. Twórca widowiska – Matt Reeves – chce, aby kostium Batmana założył Robert Pattinson. Następny w kolejce jest Nicholas Hoult.

Batman posiada wielu ikonicznych złoczyńców. Kogo zobaczymy w filmie?

Mroczny Rycerz oraz Spider-Man posiadają najlepiej kojarzonych i barwnych złoczyńców spośród wszystkich komiksowych superbohaterów. Joker uważany jest za arcymistrza zła w świecie Gotham City. Śmiertelnie niebezpieczny klown stanowi doskonały kontrast do ponurego Człowieka-nietoperza. Riddler, Bane oraz Mr. Freeze również zachwycają swoją różnorodnością pod względem charakteru oraz niecnych celów. Nic dziwnego, że miłośnicy kina superbohaterskiego są zainteresowani, z kim będzie walczył Batman w swoim solowym filmie.

złoczyńcy z komiksów o Batmanie

Na początku 2019 roku Matt Reeves opowiedział o fabule filmu:

Historia będzie posiadała subiektywną perspektywę prowadzonej narracji, tak jak miało to miejsce w kinie noir. W dużej mierze skupimy się na postaci Batmana. Pokażemy Mrocznego Rycerza jako detektywa. Żaden z dotychczasowych filmów nie podszedł do niego w taki właśnie sposób. Motyw śledztwa jest ważny zwłaszcza w komiksach. Superbohater nazywany jest przecież "najlepszym detektywem na świecie". Chcę, byśmy wyruszyli tropem przestępców, próbując rozwikłać kryminalną zagadkę. To fundament narracyjnego łuku, który doprowadzi do przemiany Batmana.

Nieoficjalne źródła donoszą, że złoczyńcą The Batman będzie Pingwin znany też jako Oswald Cabblepot.

Czyżby twórca filmu chciał nawiązać do komiksów "Rok pierwszy" oraz "Długie Halloween". Obie historie osadzone są w konwencji noir z elementami powieści gangsterskiej. Taką estetykę wskazywałby również dobór Pingwina jako głównego przeciwnika Batmana. W komiksach Cabblepot jest szefem mafii. Nie posiada nadprzyrodzonych mocy, co czyni go jednym z najbardziej "ludzkich" wrogów Człowieka-nietoperza.

Prócz Pingwina w The Batman pojawi się Catwoman / Selina Kyle. Nie wiadomo, czy będzie wrogiem Mrocznego Rycerza, czy też kochanką, jak ma to obecne miejsce w komiksach. Obie postacie pojawiły się na wspólnym ekranie w Powrocie Batmana z 1992 roku.

Premiera The Batman zaplanowana została na 24 czerwca 2021 roku.

Źrodło: hollywoodreporter.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…