Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

PlayStation gotowe tworzyć własne filmy i seriale 0

Firma Sony na poważnie myśli o rozpoczęciu prac nad adaptacjami najgłośniejszych tytułów z PlayStation. W tym celu Sony Interactive Entertainment zamierza otworzyć nowe studio, które będzie nosiło nazwę PlayStation Productions.

Koncept tego projektu brzmi fenomenalnie. PlayStation Productions będzie studiem filmowym, które zajmie się realizacją filmów oraz seriali na bazie gier powstałych na przestrzeni ostatnich lat na konsole. Co ciekawe ludzie zarządzający całym projektem chcą wzorować się na Marvel Studios.

Mamy 25 lat doświadczenia w tworzeniu gier, gdzie przez ten czas stworzyliśmy wiele świetnych gier, franczyz i historii. Czujemy, że teraz jest dobry moment, aby przyjrzeć się innym możliwościom w streamingu, filmie lub telewizji, aby dać naszym światom życie w innym spektrum. Przyjrzeliśmy się temu, co Marvel zrobił ze światem komiksów i uczynił z tego największą rzecz w świecie filmu. To byłoby wzniosłe gdybym powiedział, że podążamy ich śladami, ale z pewnością czerpiemy z tego inspirację.

powiedział Shawn Layden, prezes Worldwide Studios

PlayStation Productions będzie kierowane przez Asada Qizilbasha i nadzorowane przez Shawna Laydena. W Sony uznano, że zamiast licencjonować najgłośniejsze tytuły innym studiom, lepiej otworzyć własne, które zajmie się tworzeniem filmów i seriali na podstawie gier wideo. Lista kapitalnych tytułów, które są w posiadaniu Sony jest ogromna. Wystarczy wymienić chociażby "The Last of Us", "Uncharted" czy "God of War".

Na pewno będziemy przyglądać się z uwagą temu projektowi.

Źrodło: The Hollywood Reporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…