Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

Trzecia edycja Anarchistycznego Festiwalu Filmowego! 0

Od 26 do 30 czerwca w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Anarchistycznego Festiwalu Filmowego. Motywem przewodnim będzie kino, które dotyka różnorodnych tematów: antyfaszystowskich, pracowniczych, antykapitalistycznych, ekologicznych, lewicowych i wielu innych.

Anarchistyczny Festiwal Filmowy to pierwsze wydarzenie filmowe w Polsce, które stara się przyjrzeć aktualnym problemom i zagadnieniom społecznym z radykalnie lewicowej perspektywy. Za główny cel stawia sobie przybliżenie tematyki anarchistycznego oporu wobec kapitalistycznej rzeczywistości oraz przedstawienie publiczności opowieści o tworzeniu wobec niej praktycznych alternatyw. Podczas festiwalu prezentowane będą wolnościowe projekty idące na przekór kapitalizmowi zarówno wczoraj jak i dziś, a także filmowe klasyki o rewolucyjnej treści.

Plakat festiwalu autorstwa Adama Walasa

AFF to również spotkania z reżyserami oraz reżyserkami, bohaterkami i bohaterami filmów, prelekcje, dyskusje oraz stoiska organizacji i wydawnictw związanych z ideami i tematami zaprezentowanymi na ekranie.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…