Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

'Polaroid' - zobaczcie zwiastun horroru o aparacie 0

Twórcy horrorów The Ring oraz The Grudge – Klątwa, które na trwałe zapisały się w historii gatunku, postanowili raz jeszcze sięgnąć po motywy z kina grozy.

Polaroid odwołuje się do lęku, jaki czasem budzić mogą rekwizyty z dawnych czasów. Przedmiotem, który wyzwala lawinę przerażających zdarzeń, jest w tym przypadku stary aparat fotograficzny typu Polaroid. Okazuje się, że ludzi, którzy mieli nieszczęście zostać utrwaleni na zdjęciu, czeka tragiczny los. Główna bohaterka musi rozwiązać mroczną tajemnicę aparatu, zanim zginie ona sama i jej szkolni koledzy… Film jest rozwinięciem krótkiego metrażu norweskiego twórcy Larsa Klevberga pod tym samym tytułem. 14-minutowy "Polaroid" otrzymał w 2015 roku główne nagrody podczas Los Angeles Horror Competition.

Scenerię dla nowego horroru znaleziono w malowniczym portowym mieście Halifax (Nowa Szkocja, Kanada), siedzibie pięciu znanych uniwersytetów, a także największym na świecie miejscu pochówku ofiar katastrofy Titanica.

Nastolatka Bird Fitcher kupuje w antykwariacie tajemniczy aparat. Polaroid czasy świetności ma już za sobą, ale jest wciąż sprawny. Grupa przyjaciół uznaje go za doskonały gadżet na zbliżającą się imprezę, ale niedługo potem osoby uwiecznione na zdjęciach zaczynają ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach. Czy bohaterom uda się oszukać przeznaczenie i powstrzymać wydarzenia prowadzące do tragicznego końca?

Polaroid w kinach od 28 czerwca!

Źrodło: Forum Film Poland

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…