Roland Emmerich i apokalipsa za cztery lata 0

Roland Emmerich zajmie się reżyserią obrazu zatytułowanego 2012.

Film przedstawi apokaliptyczną wersję najbliższej przyszłości naszej planety. Emmerich zrealizuje dzieło według scenariusza napisanego wspólnie z Haraldem Kloserem. Reżyser ma nadzieję ukończyć pracę przed latem 2009 roku. Szczegóły są utrzymywane w tajemnicy, ale z nieoficjalnie mówi się, że fabuła będzie nawiązywać do funkcjonujących w wielu kulturach przekazach o moralnej i duchowej transformacji lub Apokalipsy.

Kadr z filmu 10,000 B.C. 2008Kadr z filmu 10,000 B.C. 2008

W kulturze Majów właśnie w 2012 miał zostać odwrócony obecnie panujący porządek a według przepowiedni Nostradamusa na ziemię spadnie kometa. Inna z przepowiedni Malachiasza mówi, że właśnie w tym roku wybrany zostanie ostatni Papież, który przygotuje ludzi do sądu ostatecznego. Tematyka widać poważna a mówiąc mniej poważnie ciekawe, czy Majowie nie mieli na myśli zmiany panującego porządku w europejskim futbolu, bo przecież dla Polaków będzie to rok wyjątkowy ze względu na Euro 2012. W taką przepowiednie chciałbym wierzyć!

Najnowsze dzieło Rolanda Emmericha, film przygodowy 10,000 B.C., trafi na polskie ekrany 14 marca 2008 roku. 2012 ma być gotowy na lato 2009.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Trophy

Na pewno obejrzę ten film!

Proszę czekać…