Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

'John Wick 3' w 10 dni stał się najbardziej dochodową częścią serii 1

Kapitalne informacje dla wszystkich fanów Keanu Reevesa i serii "John Wick". Najnowsza odsłona znakomitego cyklu akcji stała się najbardziej dochodową częścią. Oczywiście nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że John Wick 3 potrzebował na to zaledwie 10 dni.

John Wick 3, który zadebiutował w kinach niespełna dwa tygodnie temu okazał się tytułem, który strącił z pierwszego miejsca amerykańskiego box office’u Avengers: Koniec gry. Superbohaterowie Marvela od momentu premiery nie mieli sobie równych i co weekend zajmowali najwyższe miejsce na podium. Do czasu aż pojawi się on – John Wick.

Film na dzień dobry zarobił w amerykańskich kinach 56,8 mln dolarów bijąc oczywiście rekord otwarcia serii. Co więcej – już w pierwszy weekend trzecia część zgarnęła więcej pieniędzy niż pierwszy film przez swój cały pobyt w kinach. Aktualnie na koncie superprodukcji znajduje się 107,6 mln dolarów, co czyni go także pierwszym filmem z serii, któremu udało się przekroczyć granicę 100 mln ("dwójka" zakończyła przygodę w kinach na 92 mln).

Do tego należy doliczyć także pieniądze zarobione poza granicami Ameryki Północnej. John Wick 3 z rynków zewnętrznych zebrał już niespełna 75 mln dolarów. Oznacza to, że globalnie film zgarnął już ponad 182 mln dolarów. John Wick 2 przez cały okres puszczania w kinach zarobił 171,5 mln dolarów.

Nie dziwi, więc fakt, że Lionsgate zdecydowało się na realizacje czwartej odsłony.

Źrodło: ComicBookMovie

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

ZSGifMan

'John Wick 3' w 10 dni stał się najbardziej dochodową częścią serii.
Coś mi się widzi, że to dla mnie już pora, by wreszcie do tego przysiąść ;)                                         

Proszę czekać…