Konkurs z golibrodą zakończony! 0

Zakończyliśmy kolejny nasz konkurs. Zapraszamy do kin na film Sweeney Todd!

Lista zwycięzców:

Elros Veneanar
Matt Grimp
przerysowany
trini

- tak wygądał konkurs -

Tim Burton i John Depp, to lektura obowiązkowa. U nas konkurs Sweeney Todd!

Mimo że niektórzy utrzymują, że Sweeney Todd naprawdę mieszkał w Londynie w XVIII wieku i miał na swoim koncie 160 morderstw, większość badaczy uznaje, że był postacią fikcyjną. Początki legendy Sweeneya Todda sięgają listopada 1846 r., kiedy w magazynie The People’s Periodical ukazało się opowiadanie The String of Pearls: A Romance autorstwa Thomasa Pecketta Presta. Legenda mówi, że Todd był balwierzem, który podrzynał gardła swoim klientom, gdy ci siedzieli w fotelu fryzjerskim, a następnie wrzucał zakrwawione ciała do specjalnego zsypu, którym trafiały do piwnicy. Tam były ćwiartowane i przerabiane na farsz do pasztecików przez zbrodniczą pomocnicę Todda, panią Nellie Lovett. Pani Lovett była owdowiałą właścicielką małej piekarni i sprzedawała swoje wyroby niczego niepodejrzewającym klientom.

Rok później opowiadanie Presta doczekało się adaptacji scenicznej opatrzonej podtytułem Demoniczny golibroda z Fleet Street. Już wkrótce sława Todda zaczęła dorównywać tej, jaką cieszył się inny dziewiętnastowieczny londyński seryjny morderca, Kuba Rozpruwacz.

Sweeney Todd – demoniczny golibroda z Fleet Street to najnowsze dzieło wizjonera kina, reżysera Tima Burtona (Batman, Charlie i fabryka czekolady) oraz wielokrotnie nominowanego do Oscara i Złotego Globu aktora Johnny’ego Deppa (Charlie i fabryka czekolady oraz trylogia Piraci z Karaibów) – porywający, ekscytujący i oryginalny thriller, oparty na nagradzanym musicalu znanego kompozytora i tekściarza Stephena Sondheima. Musical miał swoją premierę na Broadwayu 1 marca 1979 r.

Depp gra Benjamina Barkera, człowieka niesłusznie wtrąconego do więzienia na piętnaście lat i skazanego na deportację do kolonii, któremu udaje się uciec i dostać z powrotem do Londynu. Barker pragnie zemścić się na swoich prześladowcach. Jego obsesyjnie oddaną pomocnicę, panią Nellie Lovett, gra Helena Bonham Carter.

Barker przybiera fałszywe nazwisko i jako Sweeney Todd wraca do swojego starego zakładu fryzjerskiego, który mieści się nad małą piekarnią prowadzoną przez panią Lovett i tam zaczyna snuć plany zemsty na sędzim Turpinie (Alan Rickman), który, z pomocą swojego zbrodniczego zausznika, kościelnego Bamforda (Timothy Spall) skazał go na deportację na podstawie sfabrykowanych dowodów po to, aby następnie uwieść jego ukochaną żonę Lucy (Laura Michelle Kay) oraz zabrać jego córeczkę.

Sądzę, że powodem trwającej od stu pięćdziesięciu lat popularności Sweeneya Todda jest to, że jest to znakomita, trzymająca w napięciu historia. To opowieść o zemście i o tym, jak zemsta niszczy tego, kto jej dokonuje – mówi Stephen Sondheim, twórca przebojowego musicalu Sweeney Todd – demoniczny golibroda z Fleet Street, który stał się podstawą adaptacji filmowej dokonanej przez Tima Burtona. – W tym sensie mamy tu do czynienia z historią przypominającą tragedię antyczną. Opowiadamy o kimś, kto pragnie zemścić się na swoich prześladowcach, ale doprowadza do własnej zguby.

Pytanie konkursowe

Podaj jeden film w którym John Depp i Tim Burton pracowali razem?

Regulamin konkursu.

1. Odpowiedzi należy wysyłać na adres e-mailowy: konkurs@fdb.pl.

Nagroda w konkursieNagroda w konkursie

2. W zgłoszeniu należy wysłać:

- prawidłową odpowiedź, w temacie e-maila wpisać: Sweeney Todd,

- login na fdb.pl (konkurs dla zarejestrowanych użytkowników),

- imię i nazwisko, adres potrzebny do wysłania nagrody.

3. Każdy użytkownik może wysłać tylko jedno zgłoszenie do udziału w konkursie.

4. Na zgłoszenia czekamy do 28.02.2008 do godz. 23.59.

5. Wyniki podamy 29.02.2008 po godzinie 12.00 na stronie głównej fdb.pl.

6. Nagrody: 4 torby z filmu Sweeney Todd zostaną rozlosowanych wśród prawidłowych odpowiedzi spełniających wszystkie punkty regulaminu.

Brak jednej z powyższych danych czyni zgłoszenie nieważnym.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 37

Matt_Grimp

Hehe no i się doczekałem:D dokładnie dzisiaj dostałem torbę, przed samym wyjściem na zajęcia na uczelni ,normalnie szok ze rak szybko:D musze przyznać ze naprawde torba dobrze zrobiona

Matt_Grimp

dzieki, bede oczekiwał z niecierpliwością:D

Anita_Nowakowska

Zostały w poniedziałek wysłane, więc niedługo będą…

Jeśli chcecie, to podam linki do profili zwycięzców ;P

Wierzę na słowo. ;)
Ale możnaby w sumie w treści wiadomości napisać bezpośredni odnośnik do profilu danego użytkownika. (:

Matt_Grimp

Hej ja pierwszy raz zagrałem w tym konkursie i sie obśmiałem jak zobaczyłem wynik że wygrałem, nigdy nic nie wygrałem a tu bam

Czy wie ktoś ile czasu ida te nagrody??

mysza_007

pewnie miedzynarodowy spisek….akurat na tej nagrodzie mi zależało bo to nie dvd……spisek…elros przyznaj sie ile w lape dales aby wygrac ………:P

Elros mysza_007

Sz! Jeszcze się wyda. ;]

Proszę czekać…