Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Brytyjska scenarzystka zastanawia się dlaczego w 'Czarnobylu' nie ma kolorowych aktorów 0

Polityczna poprawność już nie raz dawała o sobie znać, jednak niedawne zarzuty w stronę serialu Czarnobyl są niedorzeczne. O co dokładnie chodzi? Szczegóły poznacie w dalszej części artykułu.

Brytyjska scenarzystka Karla Marie Sweet za pośrednictwem Twittera wyraziła swoje niezadowolenie z faktu, iż w serialu Czarnobyl występują tylko aktorzy o białym kolorze skóry. Kobieta zastanawia się, dlaczego twórcy nie zdecydowali się zaangażować kolorowych aktorów.

Jest tylu znakomitych kolorowych aktorów w tym kraju, którzy byliby świetni w "Czarnobylu". Jestem rozczarowana z oglądania kolejnego hitowego serialu z ogromną obsadą aktorską, przez który wydaje się, że POC (persons of color) nie istnieją.

napisała na Twitterze Karla Marie Sweet

Poniżej możecie znaleźć oryginalnego posta Brytyjki.

Komentarz kobiety wywołał lawinę negatywnych komentarzy, głównie ze strony rosyjskich i ukraińskich użytkowników, którzy zarzucali scenarzystce braki w wiedzy historycznej. Jest zarzuty są absurdalne i można je podciągnąć pod zwykłe zakłamywanie historii. Co ciekawe Karla Marie Sweet zmieniła status swojego profilu z publicznego na prywatny.

Źrodło: www.rt.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 17

Camizi

W serialu nie ma czarnych, bo poniekąd opowiada on o ludziach, którzy pracują.

adijosamigos

Aż przykro takie rzeczy czytać. Teraz ludzie mają tak patologicznie wypaczone spojrzenie na rzeczywistość, że powinno się ich zamykać w zakładach dla chorych psychicznie. Do tego jeszcze mają czelność się odzywać, albo… albo to marketing własnej osoby. W końcu modne jest teraz robienie z siebie głupka, racja się nie liczy, ważne by mówili. Dodatkowo nazwisko zrobi się bardziej znane, a skoro scenarzystka, to może jakieś filmy zrobiła i ktoś kasą sypnie? Diabli wiedzą co siedzi w głowie takiej osoby, może to czysta zagrywka atencyjna.

Adamus0101

Tym na zachodzie to cytując klasyka: "W dupach się poprzewracało".

@Adamus0101 jakiś reżyser powinien zrobić czarnoskora wersję "Upadku" by się nie czepiali więcej.

ZSGifMan Bercik022

@Bercik022 Dziwne (o dziwo) tylko, że żydzi nie mają takich pomysłów, bo wtedy zapewne wypłynąłby pomysł odwrócenia tego do postaci: nazistowskiej partii żydowskiej, która siejąc nienawiść morduje w obozach zagłady miliony… 'niewinnych' Niemców.                               

Bercik022 ZSGifMan

@ZSGifMan właśnie też się kiedyś zastanawiałem czy bardziej patrzą na kolor skóry czy pochodzenie i jednak kolor skóry wśród lewackich ugrupowań i ludzi gra pierwsze skrzypce zaraz po tym czy ktoś jest homo,bi, multibicyclelgbt i co tam kto jeszcze chce.

ZSGifMan Bercik022

@Bercik022 Tylko wiesz co?
Ja rozumiem, że oni tzn. osoby kolorowe zachłysnęły się otwartym rynkiem na nie i wszędzie występują bardzo chętnie się je umieszcza nawet w średnio pasujących im rolach, ale w fabularyzowanym jakby nie było dokumencie o Czarnobylu, to mogliby przynajmniej się zapoznać gdzie, w sensie na jakich terenach, akcja się toczy i jacy ludzie tam zamieszkują/zamieszkiwali wtedy, a nie klepać bzdury, bo za moment będą się oburzać dlaczego w serialu o szogunie nie ma żadnego czarnego, albo o zdobywaniu biegunów, co zarazem świadczy o dosyć niskim poziomie wykształcenia, bo gdyby był wyższy to raczej takie nonsensy nie przyszłyby im do głów, a przynajmniej nie powinny.                

Bercik022 ZSGifMan

@ZSGifMan zgadzam się z Tobą. Wydaje mi się, że większość z nich musi wiedzieć co i jak no bo nie wierzę by ubzdurali sobie, że w takiej Ukrainie w latach 80 był zlot imigrantów, sądzę że robią to specjalnie by w jak największej ilości ról obsadzić swoich by w przyszłości historia trochę inaczej o danych wydarzeniach mówiła w szkołach. Taka tam luźna myśl :p

ZSGifMan Bercik022

@Bercik022 Nie ważne jak o nas mówią, byleby tylko mówili… coś w tym jest ;)
Jednak niektóre przypadki powinno się raczej przemilczeć, bo głupota nigdy nie powinna być naśladowana! Choć i tu są pewne wyjątki jak połowa Jutuby teraz od niedawna nazywana patostreamerami.
Co do Twojego podejrzenia o nową 'kolorową' historię, to brzmi niepokojąco, ale całkiem możliwie :P                

ZSGifMan

To nie tyle jest poprawność polityczna co zwykła głupota!                          
Czekać tylko aż zażądają czarnego Kopernika lub Chopina…                          

Adamus0101 ZSGifMan

@ZSGifMan Nie czarnego tylko czarną bo jak wiadomo Kopernik była kobietą. ;)

ZSGifMan Adamus0101

@Adamus0101 Tak! Pewnie…                               
Może Maria Skłodowska-Curie też?! ;p                               

@ZSGifMan Zobaczysz, jeszcze się doczekamy. Gdyby było w tym choć odrobinę logiki, to ludzie tego pokroju powinni również domagać się, aby Martina Luthera Kinga czy Malcolma X w końcu zagrał biały aktor. Tylko, że dla nich kolor skóry nie ma znaczenia tylko w jedną stronę -P

@PolepioneKadry Myślę, że faktycznie ich głupota przemieszana z jednostronnością tak właśnie działa i granie postaci wymienionych wyżej przez kogoś białego to byłby jasny atak i przejaw rasizmu, ale kolorowi na Ukrainie? I to w czasach, gdy była jeszcze republiką radziecką? To już jak najbardziej nie!                

Proszę czekać…