widoczny tu i tam. hasam.

IV Festiwal kina niezależnego w Dwójce! 0

Już 4 czerwca rozpocznie się IV Festiwal kina niezależnego. Wszystkie konkursowe filmy będą emitowane w telewizyjnej Dwójce. Przed każdą projekcją reżyserów będzie przedstawiać Grażyna Torbicka. Filmy będą emitowane codziennie od 4 do 8 czerwca o 22:40 na antenie TVP 2.

O wygranej zadecydują widzowie wysyłając sms’y na wybrane filmy, którzy głosujący mają szansę wygrania dwóch karnetów na 6. MFF Era Nowe Horyzonty, który odbędzie się we Wrocławiu.

Grażyna TorbickaGrażyna Torbicka

4 czerwca festiwal otworzy emisja filmu Sławka Shuty’ego Luna. Film opowiada historię czwórki przyjaciół, którzy pogrążeni w somnambulicznej podróży po rubieżach Polski południowej, tylko pozornie do niczego nie zmierzają... Po seansie rozpocznie się głosowanie.

5 czerwca wyemitowana zostanie czarna komedia Diabeł w reżyserii Tomasza Szafrańskiego z Andrzejem Grabowskim w roli głównej. Fabuła filmu przedstawia się następująco: Franciszek dowiaduje się, że jego matka jest umierająca. Sam nie ma czasu, aby się nią zaopiekować, więc wynajmuje do tego niejaką Paluchową. Jednak nic nie jest takie proste jak to się wydaje. Mroczna tajemnica matki daje o sobie znać i w domu zaczynają się dziać dziwne rzeczy.

6 czerwca pokaz zdobywcy Grand Prix w Konkursie Kina Niezależnego w Gdyni i OFFskara 2006 za najlepszy film – Ugór. Reżyserem jest Dominik Matwiejczyk, którego Krótką histerię czasu możemy oglądać teraz na ekranach kin. Opis filmu: Dwaj bracia mieszkają na wsi ze starą, schorowaną, przykutą do łóżka matką. Ukrywają przed nią, że wyprzedali cały inwentarz, maszyny i ziemię. Starszy z braci, Jan, terroryzuje młodszego Tomasza wprowadzając rygor i dyscyplinę. Tomasz chciałby sprzedać resztę dobytku i wyprowadzić się ze wsi. Poznaje samotną matkę z dzieckiem. Jan jej nie akceptuje. Tragedia wisi na włosku…

7 czerwca emisja filmu Fortuna czyha w lesie Ryszarda Nyczka. Inspiracją filmu stała się jedna z anegdot jakie dzielny wojak Szwejk opowiada w popularnej książce Jaroslava Haška. Rzecz dzieje się na współczesnej polskiej prowincji. Zenon Okrzasa (w tej roli Wojciech Starostecki) znajduje w lesie portfel z zawartością 10.000 złotych, natomiast bez nijakich dokumentów. Znalezisko swe odnosi na najbliższy posterunek policji. Kiedy informacje o jego chwalebnym czynie ukazują się w lokalnej prasie i telewizji – Zenon Okrzasa zostaje uznany przez mieszkańców swego miasteczka za kompletnego idiotę a nawet – osobnika groźnego i aspołecznego. Na jego głowę zaczynają sypać się kolejne nieszczęścia.

8 czerwca pokaz obrazu uznanego za objawienie polskiego offu – Marco P. i złodzieje rowerów. Film zdobył wiele nagród na wszelakich festiwalach kina niezależnego m.in. za najlepszy film na Oskariadzie. Film mówi o Marco, który jest entuzjastą kolarstwa, ale pewnego dnia złodzieje kradną mu rower. Załamany główny bohater postanawia odnaleźć przestępców i sam wymierzyć sprawiedliwość…

źródło: tvp.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…