Feminostrada na Dzień Kobiet 0

W dniach 7-9 marca w Katowicach odbędzie się II Przegląd Filmów o Tematyce Kobiecej.

Przez 3 dni widzowie będą mieli szansę obejrzeć świat kobiet oczami najlepszych reżyserek i reżyserów. Podczas przeglądu zostaną zaprezentowane filmy dokumentalne i fabularne, mainstreamowe i niezależne. W programie znalazł się m.in. film Doroty Kędzierzawskiej Pora umierać. Pokazanie zostanie również nagrodzony w Cannes, ogłoszony przez miesięcznik Film najważniejszą produkcją roku, dramat 4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni w reżyserii Cristiana Mungiu, dramatyczny głos w dyskursie aborcyjnym.

Nie zabraknie również filmów o kobietach w świecie arabskim. Zaprezentowany zostanie Submission, głośny film zamordowanego przez islamskich ekstremistów Theo van Gogha opowiadający o dramatycznej sytuacji muzułmańskich kobiet. Organizatorzy szykują także projekcję dzieła młodej reżyserki, Nadine Labaki, która w filmie Karmel ciepło i na wesoło przedstawia mikrokosmos libańskich kobiet. Pokazany zostanie również obraz XXY, opowiadający o problemach hermafrodytów.

Nie zabraknie i dokumentów. She Chaneges The World to film dotychczas nie pokazywany w Polsce, a nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmów i Video w Hollywood. Przedstawia on misję Fundacji Mama Cash oraz działalność społeczną kobiet, która wspierana jest przez organizację.

Przegląd organizowany jest przez Stowarzyszenie Aktywne Kobiety oraz Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach przy współpracy z Ambasadą Królestwa Niderlandów w Polsce. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej przeglądu: feminostrada.pl.

Jednym z filmów będzie Persepolis 2007Jednym z filmów będzie Persepolis 2007

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…