Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Sam Rockwell zagra w 'The Ballad of Richard Jewell' - nowy film Clinta Eastwooda 0

Clint Eastwood nie zwalnia tempa i przygotowuje się do pracy nad kolejnym filmem. Jego nowe dzieło będzie nosiło tytuł The Ballad of Richard Jewell, a my poznaliśmy właśnie nazwisko aktora, który pojawi się na ekranie.

Sam Rockwell dołączy do obsady nowego filmu legendarnego Clinta Eastwooda. O czym w ogóle opowie The Ballad of Richard Jewell?

Będzie to historia Richarda Jewella, amerykańskiego ochroniarza, który podczas Igrzysk Olimpijskich w 1996 roku bohatersko ratował ludzi po zamachu bombowym w Parku Olimpijskim. Wskutek tego wydarzenia śmierć poniosły dwie osoby, a ponad sto zostało rannych. Pomimo swoich heroicznych czynów Richard Jewell został oskarżony przez prasę i dziennikarzy za ten zamach i postawiono mu zarzuty. Po walce w sądzie FBI zdecydowało się wycofać oskarżenie. Z czasem okazało się, że autorem zamachu był Eric Robert Rudolph, którego aresztowano w 2003 roku i skazano na dożywocie.

Z informacji podanych przez prasę wynika, że Sam Rockwell wcieli się w postać prawnika, który pomagał Jewellowi w sądzie. Na razie nie ma informacji dotyczących aktora, który wcieli się w postać amerykańskiego bohatera.

Projekt rozwijany jest od wielu lat. Swego czasu mówiło się, że Jonah Hill mógłby zagrać Richarda Jewella, z kolei na drugim planie miał pojawić się Leonardo DiCaprio. Hollywoodzki gwiazdor był przymierzany do roli, którą zaoferowano Rockwellowi.

Zdjęcia do The Ballad of Richard Jewell mają wystartować jeszcze tego lata.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

ZSGifMan 2019-06-12

Może być bardzo ciekawy political-drama, a jak za całość odpowiada Clint, to nie mogło być lepiej. Rockwell dobry aktor, na pewno wykreuje interesującą postać, lecz gdy patrzę tak na ten fotos, to nie mogę się oprzeć wrażeniu, że świetnie nadałby się na rolę… George’a W. Busha, tylko kto chciałby oglądać film o tak nieciekawym człowieczku?! :P                               

Michael_Corleone ZSGifMan 2019-06-12

@ZSGifMan Przecież na zdjęciu jest właśnie Sam Rockwell jako George W. Bush :-)) stąd taka stylizacja.
Fotos pochodzi z filmu Vice (o Dicku Cheney) gdzie Sam wcielił się w postać drugoplanową.

Proszę czekać…