Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Scenarzysta 'Coco' zaopiekuje się adaptacją 'Opowieści z Narnii' dla Netfliksa 0

Matthew Aldrich, współscenarzysta znakomitego filmu animowanego studia Pixar Coco, został zatrudniony przez platformę Netflix. Jego zadaniem będzie opiekowanie się produkcjami, które będą oparte na bestsellerowym cyklu powieści fantasy "Opowieści z Narnii" autorstwa C.S. Lewisa.

Amerykański gigant streamingowy nabył prawa do ekranizacji książek fantasy napisanych przez C.S. Lewisa. Włodarze Netfliksa zamierzają zrealizować serial oraz film osadzony w uniwersum Narnii. Matthew Aldrich będzie piastował funkcję kreatywnego architekta od obu projektów. To od niego będzie zależało w jaką stronę pójdą adaptacje "Opowieści z Narnii" i jaki przyjmą ostatecznie kształt.

"Opowieści z Narnii" to cykl siedmiu powieści fantasy, które opowiadają historię dzieci znajdujących tajemne przejście do magicznej Narnii. W tym świecie zwierzęta mówią, a magia jest czymś normalnym. Powieści C.S. Lewisa były wielokrotnie ekranizowane, a do najbardziej znanych należą filmy kinowe Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i Stara Szafa, Opowieści z Narnii: Książę Kaspian oraz Opowieści z Narnii: Podróż "Wędrowca do świtu".

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że seria filmów kinowych zostanie wznowiona, jednak cały czas coś stawało na drodze rozpoczęciu produkcji. Pod koniec 2018 roku Netflix dogadał się z firmą CS Lewis. Pierwotny plan jest taki, aby zrealizować kilka filmów oraz co najmniej jeden serial.

Z pewnością seria "Opowieści z Narnii" pozwoli Netfliksowi nawiązać walkę z konkurencją o widza, jeśli chodzi o świat fantasy. Przypomnijmy, że Amazon zamierza stworzyć serial oparty na powieściach J.R.R. Tolkiena, z kolei HBO przygotowuje się do realizacji spin-offów Gry o tron.

Źrodło: The Hollywood Reporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…