Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Czy Alfred powinien być kobietą w nowym 'Batmanie'? 0

Po wielu miesiącach spekulacji wreszcie ogłoszono, że Robert Pattinson będzie kolejnym aktorem, który przywdzieje maskę Batmana. Aktualnie internauci zajęci są rozmowami na temat ewentualnych przeciwników Mrocznego Rycerza oraz wymienianiem nazwisk następnych aktorów, którzy już niebawem mogą dołączyć do listy płac. Gdzieś tam pojawia się również pytanie – kto powinien zagrać Alfreda Pennywortha?

Na Twitterze brytyjski scenarzysta i twórca komiksów Bryan Hitch zadał swoim fanom pytanie dotyczące tego, kto powinien zostać zaangażowany do roli wiernego lokaja i przyjaciela Bruce’a Wayne’a – Alfreda Pennywortha. Odpowiedzi udzielił mu jego kolega po fachu, Gerry Conway, który znany jest z tworzenia komiksów o takich postaciach, jak Punisher, Power Girl czy Ms. Marvel.

Jego zdaniem idealnym kandydatem, a raczej kandydatką jest… Maggie Smith. Wybitna brytyjska aktorka znana szerszej publiczności przede wszystkim z roli Minerwy McGonagall w serii filmów o Harrym Potterze oraz serialu kostiumowego Downton Abbey.

Poniżej możecie zaznajomić się z oryginalnym tweetem Gerry’ego Conwaya.

Co myślicie o tym pomyśle? Czy zastąpienie Alfreda Pennywortha kobietą byłoby dobrym posunięciem?

Zdjęcia do filmu mają wystartować w przyszłym roku, dlatego też Matt Reeves i jego zespół ma jeszcze trochę czasu na podjęcie odpowiedniej decyzji. Premiera The Batman została zaplanowana na czerwiec 2021 roku.

Źrodło: MovieWeb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 12

Animek84 2019-06-13

Niedorzeczne pomysły głupich lewaków na twiterze, którzy w większości nie czytają komiksów w dupach mają kanon. I jarają się polubieniami ich postów. Wiadomo jak 12 tys. debili polubi twój post to musisz zrobić z Alfreda kobietę najlepiej czarną i z afro.

Bluejohn_26 Animek84 2019-06-13

@Animek84 Zapomniałeś napisać, że powinna być jeszcze przedstawicielką mniejszości LGBT ;)

Animek84 Bluejohn_26 2019-06-13

@Bluejohn_26 Wcale nie, liczę na romans z Batmanem ;p Także jak nie będzie czarna i miała afro to Ja bym proponował Kirsten Stewart. I buum mamy spotkanie po latach ;D

Bluejohn_26 Animek84 2019-06-13

@Animek84 Nie ma szans. Alferd zawsze był sporo starszy od "Gacka". Przypuszczam, że mógłbyś dostać Michelle Pfeiffer lub Halle Berry. A gdyby poszli w kierunku Brytyjek, pewnie skończyłoby się na Emmie Thompson :D

Animek84 Bluejohn_26 2019-06-13

@Bluejohn_26 M.J. zawsze była ruda i biała, Jimy Olsen rudy i biały itp, itd. Więc skoro chcą zrobić z niego kobietę to mogą nawet z nich zrobić rówieśników. Skoro i tak mają w nosie kanon.

Bluejohn_26 Animek84 2019-06-13

@Animek84 Nie w tym przypadku. Alfred zajmował się przecież młodym Brucem po śmierci jego rodziców. Tego raczej zmienić nie mogą, bo to jeden z fundamentów tej historii . Twoje spostrzeżenia sugerują raczej, że w Hollywood nie przepadają za białymi rudzielcami z komiksów. Dopisz Iris West do listy.

Animek84 Bluejohn_26 2019-06-14

@Bluejohn_26 Jak popuszczą lejce głupie PC fantazji to może się okazać że Batmana wychowywał Gordon. Zaraz pod Iris można jeszcze wpisać Alice Monaghan. I wychodzi mi że rudzi to najbardziej uciskana mniejszość w USA :D

Bluejohn_26 Animek84 2019-06-14

@Animek84 Tak, coś musi być na rzeczy :D W ten nowy kanon odchodzenia od rududości łapie się też Triss Merigold z nowego Wiedźmina.

Animek84 Bluejohn_26 2019-06-14

@Bluejohn_26 Jest jeszcze Starfire a i z Arielki mają zrobić czarną bździągwę. Więc dla mnie to oszołomstwo pełną gębą robione żeby przypodobać się czarnej grupie społecznej, zamiast wymyślić im nowe postacie do grania, nowe role to bazują na tych już wymyślonych i tylko wstawiają "randmowego" murzyna/murzynkę np tak jak teraz u Disneya w każdej ich nowej filmowej wersji swoich starych animacji.

ZSGifMan Animek84 2019-06-15

@Animek84 Zwykłą kobietą to za słaby efekt. Lesbijka to by było to! :P                                         
Lewusom wali równo pod czapkami, wszystko wywrócą do góry nogami!                                         

dragoon1984 2019-06-13

Przecież Batman też może być kobietą. Robin tak samo. Nie ma problemu.
A lokaj(ka)? Alfreda Moneypenny – ale czekaj – to już chyba gdzieś było O_O

Bercik022 2019-06-13

Kobieca wersja Michaela Caine :p, takie niusy trochę już zapodaja mocnymi żartami gdzie twórcy nawet nie biorą tego pod uwagę.

Proszę czekać…