Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

Mads Mikkelsen i Thomas Vinterberg znów razem na planie! 0

Reżyser Thomas Vinterberg ponownie spotyka się na planie z Madsem Mikkelsenem – w Danii trwają zdjęcia do filmu Druk (międzynarodowy tytuł nie został jeszcze potwierdzony), w którym Mikkelsen gra główną rolę. Ich poprzednim wspólnym projektem był doskonały dramat Polowanie.

W obsadzie Druk znaleźli się również Thomas Bo Larsen, Magnus Millang, Lars Ranthe i Susse Woldem. Scenarzystą filmu jest Tobias Lindhol (Polowanie, Komuna). Zdjęcia realizowane są w Kopenhadze, północnej Zelandii i Västra Gotäland w Szwecji.

Film opowiada o grupie przyjaciół – nauczycieli w szkole średniej – zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu w organizmie otwiera umysły na otaczający nas świat. Gdy rozpoczynają eksperyment, starając się utrzymać stały poziom alkoholu we krwi przez cały dzień pracy, nie spodziewają się, jak bardzo rożne skutki będzie miał dla każdego z nich.

Jak mówi Susan Wendt, dyrektorka zarządzająca TrustNordisk:

Druk ma wciągający scenariusz z bardzo trafną, ale prowokującą do myślenia historią, do której większość ludzi może się odnieść.

Planowana premiera – 2020 rok. Best Film jest polskim dystrybutorem filmu.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

ZSGifMan 2019-06-16

"…rozpoczynają eksperyment, starając się utrzymać stały poziom alkoholu we krwi przez cały dzień pracy…" — HAHAHA! No to szykuje się iście zakrapiany film!           
Ale tak bardziej na poważnie, to takie eksperymenty powinni raczej na kontynentalnej części Europy prowadzić, bo Skandynawia znana jest z półprohibicji i iście zbójeckich cen alkoholu, a to zapewne niezbyt będzie sprzyjało 'badaniom', bo jak się domyślam budżet naukowców jest dosyć skromny ;)                     

Proszę czekać…