Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

'Doktor Sen' - zobaczcie zwiastun kontynuacji 'Lśnienia' 0

Warner Bros. Pictures zaprezentował pierwszy oficjalny teaserowy zwiastun horroru Doktor Sen. Jest to kontynuacja kultowego Lśnienia Stanleya Kubricka. Oczywiście obie produkcje zostały oparte o powieści autorstwa Stephena Kinga.

Minęło wiele lat od czasu wydarzeń, które rozegrały się w Lśnieniu. Dorosły już Dan Torrence (Ewan McGregor) spotyka dziewczynkę, która przejawia podobne do niego zdolności. Stara się ją chronić przed kultem o nazwie Prawdziwy Węzeł, którego członkowie polują na dzieci obdarzone mocami, aby zachować nieśmiertelność.

Doktor Sen trafi do kin jesienią.

Źrodło: Warner Bros. Pictures

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 7

Animek84

Dobra czy dziewczynka w książce była mała ruda/blond i biała?

ZSGifMan

Mam nadzieję, ze ten plot jednak okaże się zmyłką i będzie miał drugie dno jak np. jakieś kolejne stadium obłędu, zwidy, majaki itp. bo w takiej formie jak tu wpisano brzmi to bardzo sztampowo i dosyć… tandetnie.                                                                         

@ZSGifMan Książkę czytałem. Do arcydzieła jakim było Lśnienie, trochę jej brakuje:-P, ale czyta się dobrze. Historia "about those who got the shining" jest 'tylko' poprawna, natomiast wątek obyczajowy jest bardzo dobry i ciekawy.

@PolepioneKadry Zapewne zgodzisz się, że czasem jednak ekranizacja słabej książki potrafi być od niej o wiele lepsza, dokładnie tak samo jak i zdarzają się fatalne ekranizacje/adaptacje świetnych powieści. Wszystko jak zawsze zależy od osoby, która się za to bierze, jej pomysłu na końcowe dzieło oraz wiele pośrednich czynników mających na nie wpływ w trakcie powstawania.                                         
Widz i jego odbiór też nie jest tu bez znaczenia.                                    

@ZSGifMan Zgodzę się, oczywiście. W stosunku do Lśnienia to i książka i film są fantastyczne (choć film bardzo mocno różni się od książki, co podobno było ostrą kością niezgody pomiędzy Kingiem i Kubrickiem). W temacie ekranizacji lepszej niż sama książka to ’’Lot nad kukułczym gniazdem". Film Formana to absolutne, skończone arcydzieło. Kocham ten film. Natomiast książka jest co najwyżej dobra.

@PolepioneKadry Lśnienie i Lot nad kukułczym gniazdem to bezsprzeczne wielkie pozycje kina, świetne filmy to za mało powiedziane.           
Ja osobiście zawsze lubiłem bardziej literaturę akcji i przeczytałem większość książek Alistaira MacLeana i duża część jego powieści miała dosyć 'niefortunne' ekranizacje, natomiast Tylko dla orłów całkiem dobrze się stało, iż wprowadzono zmiany daleko idące w postaci, bo książka była raczej paszkwilem na Jankesów i Niemców, podczas gdy film pokazał tylko ich oczywiste złe cechy bez manipulowania widzem. Ważna była też akcja i tej w obrazie nie zabrakło, gdy w książce też owszem była, ale gdzieś jakoś na dalszym planie.           

@ZSGifMan W ekranizacji Lśnienia też były daleko idące zmiany. W filmie mamy chorobę psychiczną Jack’a Torrance, prawie brak elementów nadprzyrodzonych. A książka to cała stoi na nadprzyrodzonych akcjach z udziałem Jack’a. Także w sumie dwie różne opowieści wychodzą z tego.

Proszę czekać…