Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Kevin Bacon i Aldis Hodge gwiazdami serialu 'Miasto na wzgórzu' 0

Nowy serial Miasto na wzgórzu opowiada historię sojuszu między idealistycznym prokuratorem a skorumpowanym agentem FBI. Zawarty przez nich układ wstrząśnie całym systemem sprawiedliwości Bostonu.

W rolach głównych występują Kevin Bacon i Aldis Hodge. Producentami wykonawczymi są Ben Affleck i Matt Damon. Pierwszy odcinek serialu jest dostępny już w HBO GO, nowe odcinki – w każdy poniedziałek.

Boston, początek lat 90. XX wieku. W mieście szerzy się przestępczość, a gangsterzy działają z cichym przyzwoleniem policji, dla której korupcja i rasizm są normą. Nadchodzą jednak zmiany, których inicjatorem jest zastępca prokuratora okręgowego Decourcy Ward (Aldis Hodge). Ward pochodzi z Brooklynu i zawiązuje niecodzienny sojusz ze skorumpowanym, ale bardzo szanowanym agentem FBI, Jackiem Rohrem (Bacon). Wspólnie zaczynają prowadzić śledztwo w sprawie rodziny z Charlestown, która napada na samochody pancerne. Gdy sprawa zaczyna zataczać coraz szersze kręgi, cień oskarżenia pada na wielu funkcjonariuszy z Bostonu.

Serial wyprodukowany został przez stację SHOWTIME. Zdjęcia do produkcji nakręcone zostały w Nowym Jorku i Bostonie.

Pierwszy odcinek serialu Miasto na wzgórzu jest już dostępny w HBO GO. Nowe odcinki dodawane będą do serwisu co poniedziałek po godz. 06:00. Na antenie HBO3 serial emitowany będzie od 17 lipca, co środę po godzinie 21.45. Serial składa się z 10 odcinków.

Źrodło: HBO

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

ZSGifMan

Bardzo ciekawie się zapowiada, a mnie osobiście najbardziej ciekawi realizm oddania tego początku lat 90-tych XX wieku. Liczę na pewne smaczki i oby nie okazało się, że większość zdjęć zostanie poprowadzona albo we wnętrzach, albo w scenerii niezbyt wymagającej 'cofnięcia' w czasie.                                              

Proszę czekać…