Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Lionsgate zrealizuje prequel 'Igrzysk śmierci' 0

Lionsgate powraca do swojej hitowej franczyzy. Wytwórnia zamierza zrealizować film będący prequelem Igrzysk śmierci, które miały premierę w 2012 roku.

Suzanne Collins, amerykańska pisarka, która stworzyła trylogię, której akcja rozgrywa się w futurystycznym państwie Panem, pracuje nad kolejną powieścią osadzoną w uniwersum. Książką będzie prequelem głównej trylogii i trafi do sprzedaży w przyszłym roku – data premiery została ustalona na 19 maja 2020 roku. Szczegóły fabuły nie są znane, ale z pierwszych informacji wynika, że akcja będzie rozgrywała się 64 lata przed wydarzeniami, które doskonale znamy z głównej serii "Igrzysk śmierci".

Jesteśmy dumni z filmów "Igrzyska śmierci" i nie możemy się doczekać wydania następnej książki przez Suzanne. Komunikowaliśmy się z nią podczas procesu pisania i czekamy na dalszą współpracę przy filmie.

oświadczył Joe Drake, prezes Lionsgate Motion Picture Group

Nie ma co się dziwić, że włodarze Lionsgate są zadowoleni z faktu, iż Suzanne Collins wyda kolejną powieść. Cztery filmy z Jennifer Lawrence okazały się kasowymi hitami – zarobiły na całym świecie niemalże 3 miliardy dolarów.

Źrodło: ComicBookMovie

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Ishiro

Będzie jak z hobbitem. Z jednej książki zrobią 3 filmy. :D Jedynka była nudna, dwójka zdecydowanie ciekawsza a reszty do tej pory nie ruszyłem. Raczej nie czekam ani na książkę ani na film.

ZSGifMan Ishiro

@Ishiro W tekście napisano, że "Cztery filmy z Jennifer Lawrence okazały się kasowymi hitami – zarobiły na całym świecie niemalże 3 miliardy dolarów." więc masz tu na dłoni czystą motywację tfurców dlaczego płodzą kolejne części i jeśli trend wynikowy się utrzyma, to raczej sami nie przestaną.                                         

Proszę czekać…