Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

Tomasz Kot jako Nikola Tesla w zagranicznej produkcji! 2

Co nie zdążymy podzielić się z wami kolejną doskonałą wiadomością o aktorskich osiągnięciach Tomasza Kota, to za chwilę pojawia się kolejny breaking news. Kariera polskiego aktora za granicą cały czas się rozpędza. Tym razem donosimy, że piekielny zdolny Tomasz Kot zagra główną rolę w filmie biograficznym wyreżyserowanym przez Ananda Tuckera. Będzie to dzieło o genialnym wynalazcy – Nikoli Tesli.

To nie jest plotka. Informacje podał serwis Deadline.com. Film będzie nosił tytuł Nikola i poświęci całą swoją uwagę na rozbudowaną opowieść o serbskim geniuszu. Historia ma nie dotyczyć wyłącznie jego sukcesów na polu zawodowym, czy być poprawną biografią, a pełnokrwistym i szczerym portretem wielkiego umysłu. Scenarzystą i reżyserem dzieła jest Anand Tucker, którego możemy kojarzyć z reżyserii filmu Oświadczyny po irlandzku, czy jako producenta Dziewczyny z perłą.

Tak reżyser wypowiada się o swoim projekcie i o wyborze Tomasza Kota do głównej roli:

Nikola Tesla był jednym z największych umysłów XX wieku i na wiele sposób ukształtował dzisiejszy świat, z elektrycznymi samochodami, natychmiastową łącznością przez Internet i globalną komunikacją. Był też bardzo skomplikowanym i niezwykłym człowiekiem. Tomasz jest wybitnym aktorem i kiedy zobaczyłem jego niesamowitą kreację w Zimnej wojnie, nie miałem wątpliwości, kto powinien zagrać Teslę.

Rozpoczęcie zdjęć do filmu ma mieć miejsce już jesienią tego roku. Z pewnością będziemy z wielką uwagą przyglądać się i śledzić jakiekolwiek informacje o tym projekcie. Tym bardziej, że kino już "wydało na świat" kilka filmów, gdzie pojawił się wynalazca. Ciekawe, jak przy rolach Nicholasa Houlta w The Current War, czy Davida Bowiego w Prestiżu, zaprezentuje się wybitny polski aktor. Podziwiamy i z niecierpliwością czekamy!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 8

Bercik022

I bardzo dobrze, niech się chłop rozwija bo jest naprawdę uzdolniony. Jeszcze jak by do grania u zagranicznych twórców dołączył Tomasz Ziętek to byśmy naprawdę mieli się czym pochwalić.

rolnik_postepowy

"pojawia się kolejny breaking news" polska język, trudna język.

ZSGifMan rolnik_postepowy

@rolnik_postepowy Moim zdaniem zbyt 'bogata' wersja zagranicy jest tutaj lepszym lapsusem:                                    
"Kariera polskiego aktora zza granicą…" ;)                                              

Bernadetta_Trusewicz ZSGifMan

@ZSGifMan Dzięki za uwagę, się na klawiaturze zacięłam ;) Pozdrawiam.

ZSGifMan Bernadetta_Trusewicz

@Bernadetta_Trusewicz Proszę, mam nadzieję, że nie wyszedłem na strasznie złośliwego, bo nie miałem zamiaru, ani zazwyczaj taki nie jestem ;)      
Sam pisząc wielokrotnie obserwuję jak słownik mi nie działa i nie podkreśla 'wężykiem' złych i składniowo nie pasujących słów, gdyż… występują w owym jako poprawne, bądź co bądź takie też właśnie są, tylko akurat nie w danym kontekście :P           
Wtedy zostaje tylko czytać, czytać własne wpisy po wielokroć, bo czasem czytam co chcę przeczytać, a nie co wpisałem.                     

i_darek1x

Czarno to widzę ! ;)

ZSGifMan SerafinaMcMall

@SerafinaMcMall Zwyczajnie czarno to widzi i tyle! ;p                                 
Nie rozumiem po co to drążycie zawsze…?                                            

Proszę czekać…