Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

'Polaroid': mroczna tajemnica starego aparatu! 0

Polaroid w kinach już od 28 czerwca. To horror w reżyserii Larsa Klevberga, wspomaganego przez producentów amerykańskich wersji horrorów The Ring oraz The Grudge – Klątwa. Scenerią dla przedstawionych w filmie przerażających wydarzeń jest malownicze portowe miasto Halifax w Kanadzie – siedziba pięciu znanych uniwersytetów, a także największe na świecie miejsce pochówku ofiar katastrofy Titanica.

Film jest rozwinięciem krótkiego metrażu tegoż samego reżysera, lecz nad scenariuszem pracował tym razem doświadczony autor Blair Butler (animowany serial „Slasher School”, seria „Attack of The Show!”).

Sam reżyser podkreśla:

Myślę, że wielką zasługą Blaira było dodanie pewnych tonów, które wzbogaciły kluczową postać Bird, uczłowieczyły ją, sprawiły, że jej los nie jest widowni obojętny. Ważne było, abyśmy mogli identyfikować się z Bird, wręcz pokochać ją za to, że ma w sobie tak wiele empatii. Jest istotą niemal zupełnie pozbawioną egoizmu, ale sztuka polegała na tym, by widz poczuł, że jest szlachetna w sposób naturalny, niewymuszony.

Ta jasna tonacja zawarta w postaci Bird skutecznie kontrastuje z otaczającym ją zagrożeniem i mrokiem. W bohaterkę wcieliła się znana z serialu Kumple brytyjska aktorka Kathryn Prescott.

Klevberg podsumowuje:

Uważam, że tworząc kino gatunkowe, należy konstruować postaci wielowymiarowe, zwracać uwagę na to, co je spotkało przed akcją filmu. Jestem przekonany, że Kathryn oddała złożoność postaci Bird z mocą i prostotą, wręcz doskonale.

Polaroid będzie częścią „Maratonu strachu” we wszystkich kinach sieci Helios (47 lokalizacji) – tylko w dniu premiery!

Nastolatka Bird Fitcher (Prescott) kupuje w antykwariacie tajemniczy aparat. Polaroid czasy świetności ma już za sobą, ale jest wciąż sprawny. Grupa przyjaciół uznaje go za doskonały gadżet na zbliżającą się imprezę, ale niedługo potem osoby uwiecznione na zdjęciach zaczynają ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach. Czy bohaterom uda się oszukać przeznaczenie i powstrzymać wydarzenia prowadzące do tragicznego końca?

Czy to jest horror, na który czekacie?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

ZSGifMan

W pierwszym momencie miałem na myśli klimatyczny XIX wieczny horror, ale potem po chwili wyostrzania wzroku na postaciach dostrzegłem… smartfona! :O      
Jak mogłem? Hehe, sam pomysł niezły, jak zawsze zobaczymy jak to będzie z wykonaniem lecz oby tylko nie okazało się, że sposobem na załatwienie złowrogiego aparatu fotograficznego będzie… zrobienie mu fotki w lustrze ;D                     

Proszę czekać…