Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

David Fincher nakręci czarno-białą biografię scenarzysty 'Obywatela Kane'a 0

David Fincher wraca za kamerę. Po nieudanej przygodzie z kontynuacją horroru World War Z, znakomity filmowiec wreszcie będzie miał okazję nakręcić swój pierwszy pełnometrażowy film od 2014 roku.

David Fincher wyreżyseruje film biograficzny o Hermanie J. Mankiewiczu. Był on scenarzystą kultowego Obywatela Kane'a. Główną rolę w filmie ma zagrać laureat Oscara, Gary Oldman.

Film nosi tytuł "Mank". Jest to jeden z wymarzonych projektów twórcy Zaginionej dziewczyny, ponieważ scenariusz został napisany przez Jacka Finchera, ojca Davida, który zmarł w 2003 roku. Co ciekawe produkcja zostanie nakręcona w czerni i bieli. David Fincher oraz jego ekipa zdjęciowa mają wejść na plan w listopadzie tego roku. Projekt powstanie dla Netfliksa, z którym filmowiec współpracuje od bardzo dawna.

"Mank" ma być historią konfliktu, jaki wybuchł pomiędzy Hermanem J. Mankiewiczem, a Orsonem Wellesem, reżyserem filmu Obywatel Kane. Scenarzysta oskarżał go o próbę przywłaszczenia sobie całego sukcesu wiekopomnego dzieła filmowego, które na zawsze zmieniło oblicze kina. Podobno Welles próbował nawet przekupić Mankiewicza, aby ten wyraził zgodę na nieumieszczenie nazwiska w napisach.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…