Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Share - nowy film HBO autorstwa nagradzanej na festiwalach w Cannes oraz Sundance Pippy Bianco 0

Share to nowy film HBO opowiadający o nastoletniej dziewczynie, która budzi się na trawniku pod domem rodziców i nie wie, w jaki sposób tam dotarła. W dodatku w internecie odkrywa nagranie z nocy, której nie pamięta.

Film HBO Share powstał na podstawie nagrodzonej na Festiwalu Filmowym w Cannes krótkometrażowej produkcji autorstwa Pippy Bianco o tym samym tytule. Obraz, który jest jej debiutem fabularnym, to pełna emocji historia napaści na tle seksualnym i zarazem studium coraz bardziej zmieniającej się roli internetu we współczesnym społeczeństwie.

Szesnastoletnia Mandy budzi się na trawniku rodziców i nie do końca pamięta, gdzie była i jak wróciła do domu. Zdezorientowana odkrywa nagranie z imprezy, na którym jest zupełnie nieprzytomna i widać jak rozbiera ją nieznajomy chłopak. Niepewność związana z tym, co się właściwie stało i w jaki sposób dorobiła się wielkiego siniaka na plecach nie daje jej spokoju…

Share to wstrząsająca opowieść o świecie mediów społecznościowych w reżyserii podwójnej laureatki festiwalu kina niezależnego w Sundance Pippy Bianco (serial Euforia), która jest także autorką scenariusza. To bardzo odważny i nowy kobiecy głos w amerykańskim kinie.

Produkcja została doceniona na tegorocznych festiwalach. Na Festiwalu Filmowym w Sundance Pippa Bianco otrzymała nagrodę Waldo Salt Screenwriting Award za scenariusz, a Rhianne Barreto Nagrodę Specjalną Jury za osiągnięcia w aktorstwie. Produkcja pokazywana była jako film zamknięcia na Festiwalu Filmowym New Directors/New Films organizowanym przez MoMA oraz Film Society of Lincoln Center, prezentowana była także w oficjalnej selekcji na Festiwalu Filmowym w Cannes.

Premiera filmu HBO Share odbędzie się w HBO GO równolegle z amerykańską premierą. Film zostanie dodany do serwisu 28 lipca po godzinie 4.00 rano. Emisja na antenie HBO zaplanowana została na 23 sierpnia o godzinie 22.10.

Źrodło: HBO

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…