na fdb.pl od jakiegoś czasu, w miarę czasu i możliwości staram się weryfikować.

Producenci dmuchają na zimne 0

Wytwórnie hollywoodzkie gotują się na ewentualny strajk aktorów.

Dopiero co zakończył się strajk scenarzystów (2 mld strat), a już grozi następny. Teraz o swoje mają upomnieć się aktorzy, którym kontrakty z wytwórniami wygasają 30 czerwca. Producenci, którzy w praktyce cały majątek trzymają przy sobie, już teraz działają i są bardzo optymistycznie do całej sprawy nastawieni. Przewidywane są dość twarde negocjacje.

Logo SAGLogo SAG Również Meryl Streep nawołuje do wcześniejszych negocjacjiRównież Meryl Streep nawołuje do wcześniejszych negocjacji

Wiadomo o co chodzi – o pieniądze. Aktorzy będą chcieli przede wszystkim większych płac za filmy dostępne w internecie. 4 gwiazdy z najwyższej półki: Meryl Streep, Robert De Niro, Tom Hanks i George Clooney postanowili pomóc, by uniknąć produkcyjnego paraliżu i w gazetach Variety oraz The Hollywood Reporter nawołują do wcześniejszego przeprowadzania negocjacji. Prezes SAG (Stowarzyszenia Aktorów Filmowych) oświadczył jednak, że początek rozmów nastąpi w najkorzystniejszym dla aktorów momencie. Może to oznaczać kolejny protest.

Producenci chcą przede wszystkim zakończyć wszystkie rozpoczęte projekty przed wygaśnięciem aktorskich kontraktów. Niektóre z planów przesunięto czasowo, a jeszcze inne będą w fazie produkcji z nadzieją na szybkie zakończenie ewentualnego protestu.

SAG – Stowarzyszenie Aktorów Filmowych, Gildia Aktorów Filmowych została stworzona w 1933 roku. Gildia zrzesza ponad 120 000 aktorów (filmowych, telewizyjnych), a od 1995 roku przyznaję również własne nagrody.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…