Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

'Gdzie jesteś, Bernadette?' - zwiastun nowego filmu z Cate Blanchett 0

Jeśli jesteście fanami Cate Blanchett i czekacie na jej nowy film to mamy dla Was zwiastun produkcji Gdzie jesteś, Bernadette?. Warto także wspomnieć, że u boku hollywoodzkiej gwiazdy debiutuje Emma Nelson.

Najpierw była powieść, która spędziła rok na liście bestsellerów "New York Timesa" i została bardzo ciepło przyjęta przez krytykę. Autorka Maria Semple zdobyła serca czytelników ironicznym poczuciem humoru, psychologiczną przenikliwością oraz umiejętnością budzenia wzruszeń bez popadania w sentymentalizm. Następnie reżyser Richard Linklater podjął się adaptacji filmowej popularnej książki. I tak od 16 sierpnia w kinach oglądać będziemy satyrę na współczesną rodzinę i amerykańskie kręgi artystyczno-biznesowe – Gdzie jesteś, Bernadette?, z laureatką dwóch Oscarów Cate Blanchett w roli tytułowej.

Do ważnej roli córki głównej bohaterki, Bee, reżyser wybrał debiutantkę w długim metrażu, Emmę Nelson, która rozgłos zawdzięczała występom w musicalach. Po długim castingu Nelson pokonała 500 innych kandydatek.

Jest mnóstwo uzdolnionych młodych aktorek w jej wieku, lecz to Emma podbiła nas swą inteligencją i naturalnością. Dla mnie to przede wszystkim rzecz o relacji matka – córka, niełatwej, bo matka, która była wybitną artystką, cierpi na coś na kształt agorafobii i nagle znika.

komentował Linklater w jednym z wywiadów

Bernadette Fox ma kochającego, choć zapracowanego męża oraz wspaniałą córkę, piętnastoletnią Bee, dla której jest najlepszą przyjaciółką. Uważana w kręgach designu za genialną rewolucjonistkę w dziedzinie architektury, Bernadette jest kobietą ekscentryczną, nieunikającą konfliktów z otoczeniem. Pewnego deszczowego dnia znika w dziwnych okolicznościach. Bee, która postanawia za wszelką cenę ją odnaleźć, stopniowo odkrywa zaskakujące fakty z życia Bernadette…

Gdzie jesteś, Bernadette? w kinach od 16 sierpnia!

Oprócz zwiastuna prezentujemy polski plakat:

Źrodło: Forum Film Poland

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…