Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Netflix usuwa scenę samobójstwa z pierwszego sezonu 'Trzynastu powodów' 0

Dwa lata po premierze serialu Trzynaście powodów, włodarze amerykańskiej platformy streamingowej Netflix podjęli dosyć zaskakującą decyzję – zdecydowali się usunąć jedną z kluczowych scen w pierwszym sezonie popularnej serii.

Trwająca około trzech minut scena, w której główna bohaterka serialu Trzynaście powodów Hannah Baker popełnia samobójstwo została usunięta.

Słyszeliśmy od wielu młodych ludzi, że "Trzynaście powodów" zachęciło ich do rozpoczęcia po raz pierwszy rozmów na temat trudnych tematów, takich jak depresja, samobójstwo czy próba otrzymania pomocy. Tego lata w trakcie przygotowań do trzeciego sezonu, byliśmy świadomi toczącej się debaty wokół serialu. Tak, więc za radą ekspertów – włączając w to dr Christine Moutier, dyrektor medycznego w American Foundation for Suicide Prevention – zdecydowaliśmy się z twórcą Brianem Yorkeyem oraz producentami, na edycję sceny w której Hannah odbiera sobie życie w pierwszym sezonie.

można przeczytać w oświadczeniu Netflixa

Na początku sceny, o której mowa Hannah puszcza wodę do wany i bierze żyletkę z pudełka. Następnie patrzy w lustro i wchodzi do wody, gdzie podcina sobie żyły. W nowej wersji mamy tylko moment, w którym dziewczyna patrzy w lustro, a następnie do łazienki wchodzą jej rodzice, którzy odkrywają, że ich córka nie żyje.

Co sądzicie o tym zabiegu?

Źrodło: The Hollywood Reporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Animek84

W 1 odcinku domu z papieru jest pokazana pierś zachęcić ona może do obrażania się uczennic też powinno się ją usunąć. Głupi sjw i jeszcze głupszy netflix.

Proszę czekać…