Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

'Avatar' wreszcie zdetronizowany - 'Avengers: Koniec gry' najbardziej dochodowym filmem w historii 0

Po dziesięciu latach panowania na szczycie światowego box office’u, Avatar w reżyserii Jamesa Camerona wreszcie znalazł pogromcę. Jest nim widowisko należące do Kinowego Uniwersum Marvela – Avengers: Koniec gry.

W weekend wpływy filmu Avengers: Koniec gry przekroczyły 2,7902 mld dolarów, co oznacza, że mamy nowego lidera, jeśli chodzi o zestawienie najbardziej dochodowych produkcji wszech czasów. Dotychczasowy numer jeden na liście czyli Avatar zarobił łącznie 2,789,700,000. Kwota, którą na ten moment może pochwalić się film braci Russo to dokładnie: 2,790,216,193.

Avengers: Koniec gry w samych amerykańskich kinach zarobiło 853 mln dolarów. Co ciekawe nie daje to filmowi miana najbardziej dochodowego filmu w Ameryce Północnej. W 2015 roku Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy zarobiło 936,6 mln dolarów, co wydaj się wynikiem absolutnie nie do przebicia.

Jeśli chodzi o inne zakątki świata, to Avengers: Koniec gry najlepiej zarabiał w Chinach (629 mln), Wielkiej Brytanii (114 mln), Korei Południowej (105 mln), Brazylii (85 mln) i Meksyku (77 mln).

Tym samym Walt Disney wreszcie dopiął swego. Superprodukcja miała wznowioną dystrybucję, dodano nawet nowe sceny, aby zainteresować fanów. Taka polityka się opłaciła.

Źrodło: Box Office Mojo

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…