Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Kuriozalnie niska cena za promocję 'Domu z papieru' - władze Krakowa nie wiedziały, że to reklama 2

Dom z papieru to jeden z najbardziej lubianych seriali Netfliksa. Produkcja wystartowała właśnie z trzecią częścią, dlatego też platforma streamingowa skupiła się na promocji tego tytułu. Nie wszyscy jednak mogą się cieszyć z premiery serii, a już na pewno nie władze Krakowa.

Chyba każdy fan interesujący się tematyką filmową i serialową – nawet jeśli nie ogląda Domu z papieru – kojarzy maskę Salvadora Dalego, która stała się już popkulturowym fenomenem. Właśnie rzeźna pokaźnych rozmiarów przedstawiająca ową maskę stanęła na rynku w Krakowie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Netflix zapłacił kuriozalnie niską cenę za reklamę. Powód? Władze Krakowa nie wiedziały, że rzeźba jest częścią promocji. Żeby było zabawniej pod maską można przeczytać napis: "Kradzież to prawdziwa sztuka".

Gazeta Wyborcza podała informację, że miasto Kraków naliczyło Netfliksowi opłatę w wysokości… 274 złotych brutto. Instalacja będzie gościła na krakowskim rynku obok rzeźby-głowy "Erosa bendato" Igora Mitoraja do 5 sierpnia.

Firma Netflix, planując instalację promocyjną serialu „Dom z papieru” na krakowskim Rynku Głównym, przesłała do Urzędu Miasta Krakowa pełną dokumentację dotyczącą projektu, jego wizualizację i cel przedsięwzięcia. Na podstawie tych dokumentów Urząd Miasta Krakowa udostępnił firmie Netflix cześć Rynku Głównego na określony czas i przy zaangażowaniu uzgodnionych środków finansowych. Jeśli UM Krakowa stwierdzi, że powinna nastąpić zmiana kwalifikacji opisywanej instalacji, Netlfix oczywiście pokryje wszystkie dodatkowe koszty wynikające z tej zmiany.

można przeczytać w oświadczeniu Netfliksa

Dariusz Nowak, rzecznik magistratu powiedział, że sprawa zostanie jeszcze raz sprawdzona i skontrolowana. Jeśli okaże się, że maska Dalego jest reklamą, wówczas naliczona zostanie dodatkowa opłata.

Nie sądzicie, że ta sytuacja idealnie pasuje do serialu Dom z papieru? Macie już za sobą seans 3. części serialu?

Źrodło: Wyborcza

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…