Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

Pięciosmakowe filmy na Nowych Horyzontach! 0

Jinpa i Maggie na MFF Nowe Horyzonty! Azjatyckie filmy, które Festiwal Filmowy Pięć Smaków wkrótce wprowadzi do polskich kin, zostaną pokazane premierowo podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty.

Już w czwartek rozpoczyna się kolejna, 19. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty. W programie, jak co roku, nie zabrakło kina azjatyckiego. Są festiwalowe hity, takie jak zdobywca Złotej Palmy w Cannes, Parasite w reżyserii Bong Joon-ho, czy nagrodzony dwoma Srebrnymi Niedźwiedziami w Berlinie Żegnaj, mój synu / So Long, My Son w reżyserii Wanga Xiaoshuai. Są też skromne, ale chwytające za serce perełki, takie jak koreańsko – japońska Fukuoka, czy skupiające się na społeczności muzułmańskich Ujgurów w Chinach Pierwsze pożegnanie / A First Farewell. Przede wszystkim jednak na Nowych Horyzontach swoją polską premierę będą miały dwa filmy dystrybuowane przez Pięć Smaków.

W Konkursie o nagrodę główną powalczy oszałamiająca wizualnie Jinpa w reżyserii Tybetańczyka Pemy Tsedena. Ta zachwycająca, oniryczna wariacja filmu drogi, wyprodukowana przez samego Wong Kar-waia, jest filmem wybitnie nowohoryzontowym i ma duże szanse na zdobycie tytułu najlepszego filmu festiwalu.

Drugi reprezentowany przez nas film to pokazywana w sekcji Odkrycia, zwodniczo lekka, niezależna produkcja koreańska Maggie w reżyserii Yi Ok-seop. W tej słodko-gorzkiej, uwodzącej kolorami i absurdalnym humorem opowieści debiutująca reżyserka przemyciła cenne obserwacje o międzyludzkich relacjach i zaskakujące wątki społeczne.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…