Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Uwielbiana historia Disneya powraca - 'Dumbo' na DVD i Blu-ray™ 0

Dumbo – jeden z największych przebojów filmowych Disneya, został opowiedziany na nowo przez mistrza wyobraźni – Tima Burtona! Reżyser przeniósł losy słonika z gigantycznymi uszami z klasycznej animacji do filmu łączącego plan aktorski z animacjami komputerowymi.

fot. materiały prasowe

Świat ludzi w nowej wersji Dumbo został rozbudowany, a w role głównych bohaterów wcielili się m.in. Colin Farrell, Michael Keaton, Danny DeVito i Eva Green. Najnowszy film Tima Burtona zadebiutuje na Blu-ray™ i DVD już 14 sierpnia.

Właściciel cyrku Max Medici (Danny DeVito) zatrudnia weterana wojennego Holta Farriera (Colin Farrell) i jego dzieci do opieki nad nowonarodzonym słonikiem z bardzo dużymi uszami. Gdy wyśmiewany przez wszystkich Dumbo okazuje się obdarzony umiejętnością latania, cyrk zdobywa widownię, sławę, pieniądze i – na swoje nieszczęście – zainteresowanie przedsiębiorcy V.A. Vandevere’a (Micheal Keaton). Tak zaczyna się ta prosta i wzruszająca opowieść o inności, z której można uczynić zaletę, o sile rodzinnych więzów, przyjaźni i marzeń oraz o ponadczasowej walce dobra ze złem.

Od dawna myślałem o zanurzeniu się w świecie cyrkowym. Nigdy nie lubiłem cyrku, w którym pojawiają się klauny, zwierzęta żyją w niewoli, a niektóre występy są tak niebezpieczne, że ocierają się o śmierć. Wspomniałem już o klaunach? No właśnie. Jednocześnie jednak rozumiem, dlaczego ludzie dołączają do tej dziwnej rodziny wyrzutków niepasujących do normalnego społeczeństwa, społeczności ludzi, którzy są traktowani inaczej niż pozostali. I właśnie o tym jest ten film.

opowiada reżyser Burton

Na ekrany amerykańskich i polskich kin Dumbo w reżyserii Tima Burtona trafił w marcu 2019 roku, spotykając się z dużym zainteresowaniem krytyków i widzów. Wpływy ze sprzedaży biletów na całym świecie przekroczyły 350 milionów dolarów.

MATERIAŁY DODATKOWE W WYDANIACH BLU-RAY:

  • MAGIA CYRKU
  • JAK POWSTAWAŁ DUMBO
  • ROBI WRAŻENIE
  • SCENY NIEWYKORZYSTANE
  • EASTER EGGS
  • BŁAZENADA
  • BABY MINE W WYKONANIU ZESPOŁU ARCADE FIRE

Źrodło: Galapagos / Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…