Amatorzy triumfują w USA 0

Komedia Semi-Pro została nowym liderem amerykańskiego box office.

Scenariusz Semi-Pro koncentruje się na fikcyjnej drużynie koszykarskiej Flint Michigan Tropics. Za sprawą wysiłków trenera-właściciela spełniają się marzenia sportowców o grze w NBA. W rolach głównych wystąpili Will Ferrell, Woody Harrelson i André Benjamin. Debiutująca w zestawieniu komedia zarobiła przez pierwszy weekend ponad 15 milionów dolarów.

Kolejną nowością notowania jest dramat kostiumowy Kochanice króla. Fabuła skupia się wokół wyjątkowo ambitnych sióstr Mary i Anne Boleyn, które były rywalkami do łoża i serca króla Henryka VIII. W obrazie wystąpili Eric Bana, Natalie Portman i Scarlett Johansson. Dramat uplasował się na czwartej pozycji box office z sumą 8 milionów dolarów na koncie.

Trzecim, a zarazem ostatnim debiutantem zestawienia jest film Penelope z Christiną Ricci w roli głównej. Bohaterką obrazu jest młoda dziewczyna obciążona nietypową rodzinną klątwą, która może zostać zdjęta tylko wtedy, gdy ktoś pokocha Penelope. Sęk w tym, że bohaterka urodziła się z twarzą świnki, co skutecznie odstrasza potencjalnych adoratorów. Penelope jednak nie poddaje się i postanawia odnaleźć upragnioną miłość i zrozumieć samą siebie. U boku Christiny Ricci zagrali James McAvoy oraz Reese Witherspoon. Film zarobił przez pierwszy weekend 4 miliony dolarów i uplasował się na ósmym miejscu notowania.

Kadr z filmu Semi-Pro 2008Kadr z filmu Semi-Pro 2008

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…