Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

'Spider-Man: Daleko od domu' z miliardem na koncie! 0

To było do przewidzenia. Tak naprawdę pytanie brzmiało nie "czy?" tylko "kiedy?" ostatnie widowiska Marvel Studios przekroczy miliard dolarów. No i stało się – Spider-Man: Daleko od domu przekracza magiczną granicę.

Spider-Man: Daleko od domu jest pierwszym filmem w historii o Człowieku Pająku, któremu udało się przekroczyć miliard dolarów. Superprodukcja należąca do Kinowego Uniwersum Marvela zarobiła w amerykańskich kinach 333 mln dolarów. 672 mln dolarów pochodzi z rynków zewnętrznych.

Poza granicami Stanów Zjednoczonych Spider-Man: Daleko od domu największe pieniądze zarobił oczywiście w Chinach – 204 mln dolarów. Kolejnymi kasowymi rynkami są: Korea Południowa (56 mln dolarów), Wielka Brytania (36 mln dolarów), Meksyk (30 mln dolarów) oraz Japonia (26 mln dolarów).

Spider-Man: Daleko od domu jest ósmym kinowym filmem o przygodach Petera Parkera. Przed premierą tego filmu numerem jeden w zestawieniu był Spider-Man 3, który zarobił 890,9 mln dolarów.

Warto także odnotować, że jest to drugi w historii film od Sony Pictures, który przekroczył miliard dolarów. Pierwszym tytułem jest Skyfall, który w 2012 roku zarobił 1,1 mld dolarów.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…