filmoznawczyni- w chwilach wolnych od chodzenia do kina studiuje w szkole filmowej 🎬

'Queen & Slim' ma ambicje na tytuł współczesnego 'Bonnie & Clyde'? 0

Pierwsza randka często bywa nieudana, o czym przekonają się widzowie podczas premiery pełnometrażowego debiutu Meliny Matsoukas. W tytułowe postaci wcielą się Daniel Kaluuya i Jodie Turner-Smith.

Andre D. Wagner/Universal Pictures

Scenariusz filmu Queen & Slim stworzyła laureatka nagrody Emmy, Lenny Waithe, a nad całym przedsięwzięciem przejęła stery zdolna artystka Melina Matsoukas, która jest autorką wielu teledysków i znana jest ze współpracy m.in. z Beyoncé.

Dołączając do spuścizny takich dzieł jak Bonnie i Clyde oraz Thelma i Louise, film ten jest dramatycznym thrillerem w romantycznych tonach. Opowiada historię czarnoskórej pary, która podczas pierwszej randki zostaje zatrzymana przez funkcjonariusza policji. Sytuacja wymyka się spod kontroli, przez co główny bohater w samoobronie zabija policjanta. Przerażeni bohaterowie muszą uciekać z miejsca zdarzenia, aby ratować swoje życie. Cały incydent jest rejestrowany na wideo i rozprzestrzenia się w sieci, a duet nieświadomie staje się symbolem traumy, terroru, żalu i bólu dla ludzi w całym kraju.

W filmie zobaczymy także Bokeem Woodbine, Chloe Sevigny i zdobywcę nagrody Grammy Sturgilla Simpsona, który niedawno pojawił się w filmie Jima JarmuschaTruposze nie umierają”.

Kiedy Waithe zaprezentowała pierwszą wersję „Queen and Slim” na CinemaCon na początku tego roku, nazwała swój film Sztuką Protestu.

Chodzi mi o to, żeby zmusić ludzi do do dyskusji. Mój film nie jest po to, aby dawać gotowe odpowiedzi, ale zadawać pytania i pokazać, co to znaczy być czarnym i zakochanym, kiedy świat wokół staje "w płomieniach".

powiedziała w jednym z wywiadów

Światowa premiera filmu odbędzie się 27 listopada tego roku, a dziś w sieci pojawił się oficjalny zwiastun.

Źrodło: Indiewire

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

ZSGifMan

Biorąc pod uwagę dzisiejsze trendy koniecznego wielokrotnego udowadniania po stokroć przypadków rasizmu w Stanach Zjednoczonych, to faktycznie film 'Queen & Slim' ma wielkie szanse na tytuł współczesnego 'Bonnie & Clyde', ale dla czarnych.      

Proszę czekać…