filmoznawczyni, miłośniczka kina, hedonistka!

Twórcy 'Gry o tron' podpisali umowę z Netflixem 2

Showrunnerzy z Gry o tron David Benioff i Dan Weiss przenoszą się z HBO do Netflix!

Para twórców podpisała ekskluzywną wieloletnią umowę z popularnym serwisem streamingowym, przypieczętowaną ogromnym 9-cyfrowym czekiem, tak jak było w przypadku umów z innymi artystami, takimi jak Shonda Rhimes i Ryan Murphy. Przewodniczący serwisu Netflix, Ted Sarandos, również potwierdził tę wiadomość w oświadczeniu.

Cieszymy się, że możemy powitać wśród naszych, mistrzów opowieści Davida Benioffa i Dana Weissa. Są kreatywną siłą i zachwycają publiczność na całym świecie swoimi epickimi historiami. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co ich wyobraźnia przyniesie naszej społeczności.

mówi Sarandos

Wcześniej informowano, że David Benioff i Dan Weiss mieli wiele ofert od firm takich jak WarnerMedia, Disney, Comcast, Amazon i Apple. Ze względu na ich udział w nadchodzącej trylogii "Gwiezdnych wojen" dla Disneya pojawiły się spekulacje, że to właśnie on będzie miał przewagę w zawarciu umowy. Jeśli chodzi o powód, dla którego zdecydowali się na Netflix, Benioff i Weiss twierdzą, że mają z nimi wiele wspólnego na płaszczyźnie twórczej.

Pamiętamy te same ujęcia z tych samych filmów z lat 80, uwielbiamy te same książki, jesteśmy podekscytowani tymi samymi możliwościami opowiadania historii. Netflix stworzył coś zadziwiającego i bezprecedensowego. Jesteśmy zaszczyceni, że przyjęli nas do swoich szeregów.

stwierdzili Benioff i Weiss

Pomimo skarg na ostatni sezon serialu Gra o tron, ​​była niewątpliwie ogromnym hitem dla HBO. Jest oczywistym fakt, że Netflix pokłada ogromne nadzieje w twórcach, że będą w stanie osiągnąć podobny sukces na ich platformie streamingowej. Wydaje się prawdopodobne, że najpierw zaczną od serialu, choć nie odbyły się jeszcze żadne rozmowy dotyczące planowanych przedsięwzięć.

W ostatnim czasie duet napisał także projekt dotyczący Kurta Cobaina dla Universal i opracowuje serial "Dirty White Boys" dla Foxa i Disneya. Nie trzeba dodawać, że w najbliższym czasie mężczyźni będą bardzo zajęci, równocześnie zarabiając wielkie sumy pieniędzy.

Źrodło: movieweb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…