filmoznawczyni, miłośniczka kina, hedonistka!

'Pinokio' od Guillermo del Toro okaże się brutalną bajką! 0

Zbliżająca się opowieść Guillermo del Toro o Pinokiu, będąca niegdyś martwym projektem, który znalazł teraz swoje miejsce w serwisie Netflix, zapowiada zupełnie inną odsłonę historii drewnianego chłopca, niż w ukochanej kreskówce od Disneya.

Guillermo del Toro jest jednym z najciekawszych i najbardziej intrygujących, żyjących reżyserów. Odpowiedzialny za takie dzieła jak Crimson Peak. Wzgórze krwi, genialny i klimatyczny Labirynt Fauna i fenomenalną serię filmów Hellboy i Hellboy: Złota armia z Ronem Perlmanem, reżyser zdobył na świecie tytuł mistrza makabry i opowiadania niesamowitych historii.

W wywiadzie dla Variety, szanowany reżyser wyznał, że trzyma postać Pinokia blisko swego serca, ale nie z powodów, których można by oczekiwać po zapoznaniu się z disneyowską interpretacją.

Dla mnie Pinokio, podobnie jak Frankenstein, jest czystym płótnem i polem do interpretacji, tego czym jest świat i jaka jest istota człowieczeństwa, bardzo atrakcyjnym jako opowieść. Ta historia jest mi bliska ze względu na tematykę – i nie chcę spoilerować tego, o czym będzie produkcja – chodzi o coś, co jest we wszystkich moich filmach.. chodzi o wybór. To temat bardzo drogi mojemu sercu. Myślę, że wcześniejsze wersje historii, w szczególności powieść Collodi, są bardzo represyjne. Jest to w gruncie rzeczy bardzo brutalna bajka o tym, czym jest nieposłuszeństwo wobec grzechu. Uważam, że nieposłuszeństwo jest zapoczątkowaniem wolnej woli i poczuciem możliwości wyboru. Myślę, że jest coś bardzo intrygującego w postrzeganiu nieposłuszeństwa jako cnoty.

powiedział del Toro

Wszystko to, czego możemy się spodziewać, zostało świetnie ujęte w słowa i zgodne z prawdą, jeśli weźmiemy pod uwagę jego wcześniejsze projekty. Guillermo del Toro mocno skupia się na opowiadaniu historii na określone tematy, a jego komentarze szczegółowo wyjaśniają twórcze skłonności artysty.

Co ciekawe, Pinokio pojawił się w powieści włoskiego pisarza Carlo Collodi w 1883 roku pt. "Przygody Pinokia", która została opublikowana dwa lata po udanym debiucie wprowadzenia tej postaci we włoskim czasopiśmie dla dzieci "Giornale per i bambini". Włoski artysta, Enricho Mazzanti jako pierwszy narysował bohatera.

Projekt pojawi się na Netflixie w 2021 roku. Aktualnie możemy cieszyć się kinowym hitem Upiorne opowieści po zmroku, które opracował i wyprodukował ten wspaniały artysta.

Źrodło: Cinemablend

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…