filmoznawczyni 🎬

Wielki powrót 'Snyder Cut'. Czy to możliwe? 0

To byłaby z pewnością dobra wiadomość dla fanów Ligi Sprawiedliwości od Zacka Snydera, która zyskała wśród nich mityczny status! Takie przedsięwzięcie może kosztować jednak 40 milionów dolarów.

Pojawiły się pogłoski o rzekomym powrocie sagi Liga Sprawiedliwości, zwanej przez fanów także Snyder Cut. Ogromny wszechświat DC już dawno przeniósł się na nowe, bardziej sprawdzone grunty, ale głównie dzięki fanom rozmowa wokół Snyder Cut jest teraz prawdopodobnie głośniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Podczas Comic-Con’u w San Diego można było zobaczyć przelatujący nad głowami samolot z wielkim transparentem #ReleaseTheSnyderCut.

Jak się okazało wsparcie oryginalnej wizji Zacka Snydera dla DC i Warner Bros. nigdy tak naprawdę nie minęło, odkąd po raz pierwszy odszedł on z projektu z powodu tragedii rodzinnej, niecałe sześć miesięcy przed planowaną premierą. Plotkowano na temat istniejącej wersji reżyserskiej, która rzekomo nie jest jeszcze w pełni ukończona i zawiera jedynie surowe ujęcia bez efektów specjalnych.

Anonimowa osoba zajmująca się pracą przy efektach specjalnych Ligi Sprawiedliwości podczas wywiadu postanowiła ujawnić parę informacji.

Cała produkcja znajdowała się jeszcze kilka miesięcy przed jej ukończeniem, kiedy za jej stery wszedł Joss Whedon. Jak dla mnie wydaje się to mało prawdopodobne, że w tamtym okresie istniała wersja zbliżona do ostatecznej. Innymi słowy: jeśli istniała gotowa do wydania wersja, z której każdy był zadowolony, to Warner Bros. udałoby się z nią do montażysty, a nie dokładało do tego kolejne 30-40 mln dolarów.

Ta kwota w opinii eksperta jest tą, która byłaby potrzebna do ukończenia oryginalnego dzieła. Pomimo, że fani wciąż oczekują powrotu Snyder Cut, nie ma nikogo, kto mógłby definitywnie udowodnić, czy takowa produkcja rzeczywiście istnieje, i czy byłaby lepsza od tego, co stworzył dla nas Joss Whedon.

Być może pewnego dnia Warner Bros. i Zack Snyder dojdą do kompromisu i pozwolą pierwotnemu twórcy filmu przywrócić niektóre z jego ostatnich poprawek materiału i "uwolnić Snyder Cut", jednak z pewnością nie stanie się to w najbliższej przyszłości.

Źrodło: wegotthiscovered

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Addi333

Ta plotka o 40mil jest już przestarzała. Snyder potwierdził że jego wersja ma 214 minut, ile zostało do skończenia projektu dokładnie nie wiemy. Snydera słowa "film jest nagrany, potrzeba przy nim trochę popracować ale jest nagrany. Wszystko zależy od WB". Jako reporter bym się bardziej interesował tym czemu WB nic o nim nie mówi? Kto wyjdzie na glupka jeśli lepsza wersja JL istnieje? Co by nie było, dzięki za artykuł, ludzie powinni wiedzieć że prawdziwe JL istnieje i jeśli nie wywołamy presii na WB to nigdy nie wyjdzie. #ReleaseTheSnyderCut

Bercik022 Addi333

@Addi333 Na spotkaniu charytatywnym gdzie były pokazywane jego 3 filmy w wersji reżyserskiej (watchmen, BVS i to z tymi Zombiakami) kiedy doszło do pytań od uczestników sam powiedział Zack, że studio nie dało zgody na jego scenariusz bo to było zbyt duże i nie trzymające się kupy (no on powiedział, że zbyt szalone ale raczej o to pierwsze chodziło), że też za bardzo wchodzili mu w scenariusz i to co on napisał i Chris Terrio zostało mocno powyrywane (serio, stwierdził, że pocięli i powyrywali jego scenariusz) . Studio po krytyce BVS nie chciało powtórki, więc kiedy on sam już o tym mówił to trzeba się wreszcie pogodzić, że Snyder Cut nigdy nie istniał. Oczywiście pewnie jakieś poszczególne sceny się zachowały jak zdjęcie z Darksidem czy Superman z długimi włosami, ale nie było tego na tyle by wyglądało to jak inny film.
Polecam znaleźć podcast "Napisy końcowe" jak dokładnie opisują całe to spotkanie.

Olo1988 Bercik022

@Bercik022 No i tu się mylisz kolego. Chyba nieuważnie oglądałeś. Zack Snyder powiedział że jego pierwotny scenariusz do ligi sprawiedliwości powstał jeszcze przed premierą BvS. Gdy przedstawił go studiu włodarze stwierdzili że jest to zbyt szalone i mroczne więc kazali Zackowi i Chrisowi Terrio przepisać scenariusz aby go nieco rozjaśnić. I wtedy po otrzymaniu od studia zielonego światła Zack Snyder rozpoczął zdjęcia do filmu które trwały pół roku od maja do listopada. Czyli zrobił 100%. Zack poprowadził film bardzo daleko w etap postprodukcji. Junkie XL pierwotny kompozytor pochwalił się w marcu 2017 na twitterze że ścieżka do ligi jest już gotowa. I to jest ta Snyder Cut o którą walczą fani, ponieważ pierwotny nigdy nie dostał pozwolenia od WB. I dopiero tą wersje Zacka Snydera studio przerobiło na wersję którą widzieliśmy w kinach czyli po obszernych i kosztownych reshootach Jossa Whedona. Sam Zack Snyder na swoim evencie w marcu powiedział fanom że jego wersja istnieje i trwa 214 minut czyli 3h 34min. Więc zanim zaczniesz pisać to zasięgnij troche rzetelnych informacji. Tu masz link w którym potwierdza istnienie wersji.
https://www.youtube.com/watch?v=Qsx1ubRjawA
a tu kolejny film o oryginalnym planie:
https://www.youtube.com/watch?v=C1udUe_BePw

Bercik022 Olo1988

@Olo1988 W sumie dziękuję za materiały i wyjaśnienia, faktycznie mocno w błędzie byłem, z góry dzięki :)

Olo1988 Bercik022

@Bercik022 Nie ma sprawy:). Miałeś prawo nie wiedzieć. Ja siedzę w tym i oglądam wiele newsów z tym związanych. Zack Snyder na swoim koncie na Vero dzieli się z fanami screenshotami ze swojej wersji filmu. Oraz odpowiada na niektóre pytania fanów dotyczące filmu np w jego wersji to Wonder Woman zabija Steppenwolfa odcinając mu głowę a ta zostaje wciągnieta przez portal tzw Boomtube prosto pod nogi Darkseida który patrząc przez portal stoi oko w oko z drużyną Justice League. Albo np to nie Steppenwolf dowodził wielką bitwa w starożytności tak jak to było w wersji kinowej. W Snyder Cut siłami Apokalips dowodził sam Darkseid. Także zapraszam na Vero True Social albo na oficjalne konto na tweeterze @RTSnyderCut. Pozdrawiam

Proszę czekać…