Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

HBO Max zapłaci za prawa do dwóch kultowych seriali 1,5 mld dolarów! 0

Przed nami bardzo ciekawy okres, w którym będzie toczona istna wojna pomiędzy platformami streamingowymi poszukującymi nowych treści. W sieci pojawiła się bardzo interesująca nowina, jakoby HBO Max szykowało ogromną ofertę finansową za prawa do pokazywania dwóch kultowych seriali komediowych.

NBCUniversal zapłaciło swego czasu za Biuro 500 mln dolarów, z kolei HBO Max za usunięcie Przyjaciół z serwisu Netfliksa musiało wydać 425 mln dolarów. To jednak nic w porównaniu z nową ofertę szykowaną przez nadchodzącego giganta.

WarnerMedia zamierza zapłacić 1,5 mld dolarów za dwa seriale autorstwa Chucka Lorre’a – Teorię wielkiego podrywu oraz Dwóch i pół. Jeśli za każdy serial koncern medialny zapłaci po 750 mln dolarów, będziemy mieli do czynienia z absolutnym rekordem. Nie ma co się jednak dziwić. Oba tytuły cieszą się ogromną popularnością i mogą być niezłym wabikiem dla potencjalnych klientów serwisu HBO Max.

Kolejnym powodem tak wysokiej ceny jest fakt, że oba tytuły w ostatnich latach nie były nigdzie dostępne na dłużej. Podobna sytuacja miała miejsce z Przyjaciółmi, którzy dopiero w 2014 roku trafili w ręce Netfliksa.

Pomimo tego, że rozmowy są trudne, to WarnerMedia jest zdeterminowane do osiągnięcia porozumienia i posiadania obu tytułów w swojej ofercie w momencie premiery platformy, która będzie miała miejsce na wiosnę przyszłego roku.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

ZSGifMan

Przyjaciele na Netflixie? Hehehe ;)
A tymczasem od jakichś co najmniej dwóch jak nie trzech lat z okładem to ja widuję, w sumie nic innego tam nie widuję, na Comedy Central w kółko do wyrzygania tych Przyjaciół! I nie tak dawno jak słownie ze dwa tygodnie temu przełączyłem na ten kanał i leciał ostatni odcinek Przyjaciół, oglądałem jak się skończył i… patrzę, a tu leci pierwszy, czyli początek serii od nowa! Warto dodać, że puszczają tam ten serial w kółko Macieju, a ja już trzeci raz widziałem taką sytuacje, że serial się kończy i momentalnie znowu zaczyna. także hello :)

Bercik022 ZSGifMan

@ZSGifMan no na comedy central jest tragedia, nic innego nie puszczają jak teorie i przyjaciół, dwa seriale, które w miarę lubiłem, to teraz jak na nie patrzę to mam odruchy wymiotne. Jeszcze na comedy central family leci "co ludzie powiedza" i "moja rodzinka", angielskiego humoru nigdy za dużo.

ZSGifMan Bercik022

@Bercik022 Czymś tam faktycznie przełamują tych Przyjaciół jak mówisz, ale ja nie kojarzę tych pozostałych seriali, jednak coś jest. Kiedyś, jak Przyjaciele lecieli w miarę na bieżąco i byli na topie, to ja patrzyłem chętnie i nie żebym był jakimś strasznym fanem, ale lubiłem. Potem z sentymentem po latach popatrzyłem na kilka odcinków i było fajnie, ale jak oni nic innego kilka lat z rzędu nie puszczają?!
Zaobserwowałem dodatkowo kanały FilmBox – to samo, mają pakiet kilkunastu/kilkudziesięciu filmów i od jakichś dwóch-trzech lat je jadą aż do zdarcia taśmy, chciałoby się tak powiedzieć ;)
Dramat trochę takie stacje.

Proszę czekać…