Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

'Podróż doktora Dolittle' zmienia swój tytuł! 0

Studio Universal Pictures ogłosiło właśnie, że nowa filmowa adaptacja przygód doktora Dolittle, która miała nosić tytuł 'Podróż doktora Dolittle' zmienia swoją nazwę na 'Dolittle'.

Fot. materiały prasowe 'Dr Dolittle'

W tytułowego doktora, który umie rozmawiać ze zwierzętami wcieli się Robert Downey Jr. Aktora kojarzyć możecie z roli Iron Mana w filmach Marvela. Wcześniej w rolę doktora Dolittle wcielili się Rex Harrison i Eddie Murphy.

Za scenariusz produkcji i reżyserię odpowiada Stephen Gaghan. Do obsady należą także Antonio Banderas, Michael Sheen, Harry Collett i Jim Broadbent, a głosu zwierzęcym przyjaciołom doktora użyczą m.in. Emma Thompson, Selena Gomez, Tom Holland czy John Cena. Pełną ogłoszoną listę możecie zobaczyć poniżej w formie drzewa genealogicznego, jakie wrzucił na swojego Twittera odtwórca głównej roli.

Fabuła filmu rozegra się siedem lat po tym jak doktor Dolittle stracił żonę. Rezygnuje on z posady weterynarza królowej Anglii Wiktorii i wyrusza w nieznane wraz ze swoją menażerią. Jednak kiedy otrzymuje informacje o chorobie księżniczki, Dolittle wyrusza w daleką i niebezpieczną podróż na mityczną wyspę w poszukiwaniu lekarstwa, gdzie odzyskuje dawnego siebie odkrywając przy tym cudowne zwierzęta. W misji tej towarzyszy mu młody chłopak, który za wszelką cenę chce być jego uczniem i cała plejada różnych zwierząt, od goryla, strusia po papugę.

Premiera filmu 'Dolittle' zaplanowana jest na przyszły rok, a dokładnie na 17 stycznia.

Źrodło: comingsoon

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Adamus0101

Pewnie uznano, że tytuł jest za długi i i zbyt skomplikowany dla dzisiejszego widza.

ZSGifMan Adamus0101

@Adamus0101 Hahaha!                
Dla przeciętnego pączkożercy i/lub pochłaniacza hambuksów o aparycji zawodnika sumo – na bank! :P           

Proszę czekać…