filmoznawczyni, miłośniczka kina, hedonistka!

Kto dołączy do obsady 'Candyman' Jordana Peele'a? 0

Zdjęcia do reboot’u Candyman Jordana Peele'a rozpoczęły się w ostatnim czasie w Chicago, a twórca zaczął gromadzić wokół produkcji znakomitą obsadę. Wśród aktorów będziemy mogli zobaczyć między innymi Colmana Domingo i Nathana Stewarta-Jarretta.

Stewart-Jarrett jest najbardziej znany ze swoich ról w brytyjskim serialu telewizyjnym "Misfits and Utopia", a także w serialowym remake’u Four Weddings and a Funeral. Młody aktor wystąpił także w nagrodzonej na Broadwayu sztuce "Angels in America". Podobnie jak druga gwiazda, ma on dużo wspólnego z teatrem. Domingo był nominowany do broadway’owskiej nagrody Tony Award, a na małym ekranie można zobaczyć go w roli Victora Stranda w Fear the Walking Dead i w popularnym dramacie HBO- Euphoria.

Nowi członkowie obsady Candyman dołączą do dwóch szybko wschodzących gwiazd: Yahya Abdula-Mateena, znanego z Baywatch i Króla rozrywki oraz Teyonah Parris, którą możemy zobaczyć w Gdyby ulica Beale umiała mówić oraz Dear White People.

Napisany przez Jordana Peele’a i Wina Rosenfelda scenariusz zostanie wyreżyserowany przez Nię DaCostę. Współczesna odsłona filmu jest opisywana jako duchowa kontynuacja gotyckiego horroru z 1992 roku Candyman, który powstał na podstawie opowiadania Clive’a Barkera pt. "Forbidden".

Fabuła koncentruje się na miejskiej legendzie o byłym niewolniku, który został zamordowany z powodu jego związku z białą kobietą. Zdradzając więcej szczegółów, kiedy jej rodzina dowiedziała się o zakazanej miłości, został przez nich posmarowany miodem, narażony na atak pszczół, a następnie spalony żywcem. Jego prochy rozrzucone były na projektach mieszkaniowych Cabrini-Green. Legenda głosi, że jeśli wypowiesz słowo "Candyman" pięć razy patrząc w lustro, jego duch przyjedzie cię zamordować.

Wybór miejsca akcji nie jest przypadkowy, ponieważ to właśnie w Chicago znajduje się dzielnica Cabrini-Green, w której legenda ma swoje źródła. Mimo, że ten obszar miasta został od tamtego czasu gentryfikowany, liczą się dobre intencje twórców, a estetyka realizmu opowieści wydaje się być przepisem na sukces.

Produkcja filmu Candyman odbywa się pod skrzydłami wytwórni MGM, a dystrybutorem został Universal Pictures. Oficjalna premiera filmu w USA planowana jest na 12 czerwca 2020 roku!

Źrodło: movieweb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…