filmoznawczyni, miłośniczka kina, hedonistka!

Kolejny tajny projekt Soderbergha? 0

Steven Soderbergh ogłosił, iż rozpoczyna prace nad nowym projektem pt. "Let Them All Talk", w którym zobaczymy Meryl Streep oraz Gemmę Chan.

Steven Soderbergh jest definitywnie typem pracoholika. Już latem 2013 roku po Festiwalu w Cannes ogłaszał chęć wzięcia sobie urlopu, lecz te "wakacje" szybko zamieniły się w wyreżyserowanie wszystkich odcinków The Knick dla Cinemax kilka miesięcy później. Czas wolny po prostu dla niego nie istnieje. Teraz, po światowej premierze swojego najnowszego filmu The Laundromat, który będzie miał pokaz na Festiwalu Filmowym w Wenecji już za dwa tygodnie, twórca filmowy nie potrzebuje nawet chwili na wzięcie oddechu… kręcąc nowy, sekretny film "Let Them All Talk".

Większość szczegółów jest wciąż trzymana w tajemnicy, lecz źródła bliskie projektowi mówią , że w filmie wystąpi gwiazda jego poprzedniego dzieła The Laundromat, Meryl Streep oraz Gemma Chan, znana z Bajecznie bogaci Azjaci oraz Kapitan Marvel.

Soderbergh sugerował, że pracuje nad czymś nowym na Twitterze, ujawniając wczoraj tytuł nowego filmu. Źródła potwierdziły również, że projekt jest rzeczywiście kolejnym pełnometrażowym filmem fabularnym reżysera. Jedną z najważniejszych cech tego filmu jest to, że został nakręcony niesamowitym sprzętem o nazwie "RED Komodo Dragon", nowoczesnym aparatem, który ma być nowym platynowym standardem wśród aparatów cyfrowych, jak twierdzi prezes firmy Jarred Land.

Soderbergh był swego rodzaju królikiem doświadczalnym dla aparatów RED ONE, które wykorzystał już w 2008 roku w swojej 2-częsciowej produkcji pt. Che – Rewolucja oraz Che "Guerilla", i postanowił znów poddać je testom w przypadku zdjęć do "Let Them All Talk". Mówi się, że kamery Komodo również będą miały swój udział w nadchodzącym filmie Davida Finchera pt. "Mank" dla platformy Netflix z udziałem Gary'ego Oldmana.

Soderbergh zamierzał ukończyć film, a następnie wyprowadzić go na rynek, ale wiadomo już, że różne studia i platformy streamingowe – niektóre jeszcze nie uruchomione – już wyciągają książeczki czekowe i przygotowują się do wojny przetargowej. Netflix, który jesienią wypuszcza The Laundromat, i wydał poprzedni film Soderbergha pt. Wysokie loty, z pewnością będzie jednym z oferentów.

Zdjęcia do "Let Them All Talk" powstają obecnie na terenie Nowego Jorku.

Źrodło: theplaylist

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…