Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Nie żyje legendarny Peter Fonda 1

Kolejna smutna wiadomość dla wszystkich fanów kinematografii. W wieku 79 lat zmarł legendarny amerykański aktor Peter Fonda.

Peter Fonda chorował na raka płuc. Powodem jego śmierci była niewydolność płuc. Legendarny aktor odszedł w swoim domu w Los Angeles. O jego śmierci poinformowała rodzina w specjalnym oświadczeniu. Peter Fonda to członek znanej amerykańskiej rodziny aktorskiej. Był synek innego znakomitego aktora – Henry’ego Fondy, a także bratem Jane Fondy.

Jeśli chodzi o samą karierę aktorską to na zawsze zostanie zapamiętany z roli w kultowym filmie Swobodny jeździec. Co ciekawe był współautorem scenariusza do produkcji, za który otrzymał nominację do Oscara. Poza tym w 1998 roku otrzymał drugą nominację od Amerykańskiej Akademii Wiedzy i Sztuki Filmowej za rolę w filmie Złoto Uleego.

Za rolę w tym ostatnim otrzymał Złoty Glob. Zresztą tą nagrodą został uhonorowany jeszcze raz w 2000 roku za rolę w The Passion of Ayn Rand . Wówczas zwyciężył w kategorii "Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym".

A Wy, z którego tytułu znacie najbardziej Petera Fondę?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…