filmoznawczyni, miłośniczka kina, hedonistka!

Operator, znany ze współpracy z Tarantino, nakręci 'Venoma 2' 0

Trzykrotny zdobywca Oscara za autorstwo zdjęć, operator Robert Richardson został zatrudniony w kontynuacji hitu o przerażającym symbioncie pt. Venom 2, w reżyserii Andy'ego Serkisa dla Sony Pictures.

Tom Hardy powtórzy swoją rolę dziennikarza i antybohatera-symbionta nie z tej ziemi, zamieszkujących jedno ciało. Kelly Marcel, odpowiedzialna za scenariusz do pierwszej części, powróci do pisania również drugiej odsłony, do której zdjęcia ruszają tej jesieni.

Richardson cieszy się uznaniem wynikającym przede wszystkim z wieloletniej współpracy z Quentinem Tarantino w najświeższym Once Upon a Time in Hollywood, Kill Bill, Kill Bill 2, Bękartach wojny, Django oraz Nienawistnej ósemce, za których niesamowite zdjęcia jest odpowiedzialny artysta. Zajmował miejsce za kamerą również obok Olivera Stone'a i Martina Scorsese.

To niezłe zagranie producentów Venoma, który został powszechnie skrytykowany i uznany za żart przez fanów komiksu. Niezależnie od tego film stał się światowym hitem, po części dzięki Chinom, jednak niepodważalnie potrzebuje on znacznie lepszej narracji. Angaż szanowanego reżysera i prawie legendarnego DP to dobry początek dla całego projektu.

Richardson zdobył dziewięć nominacji do Oscara i trzykrotnie wygrał je za JFK Stone’a w 1992 roku, i dwa filmy Scorsese: Aviatora w 2005 roku i Hugo i jego wynalazek w 2012 roku.

W obsadzie pojawi się Michelle Williams i Woody Harrelson, których mogliśmy zobaczyć już w pierwszej odsłonie. Lista reszty nazwisk, zaangażowanych w produkcje, pojawi się wkrótce.

Źrodło: thehollywoodreporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…