filmoznawczyni, miłośniczka kina, hedonistka!

'To 2'- sieć kin Imax wypuściła nowy zwiastun horroru! 0

Zaledwie parę tygodni dzieli nas od wyczekiwanej premiery, która z pewnością przywoła u widzów koszmary dzieciństwa. Tańczący klaun Pennywise powróci na ekrany w To: Rozdział 2 jeszcze bardziej przerażający i równie głodny, co w poprzedniej odsłonie adaptacji powieści Stephena Kinga.

Nowy zwiastun filmu, który wypuściła w ostatnich dniach sieć kin IMAX zdecydowanie nie jest dla osób o słabych nerwach. Najnowsze spojrzenie na To: Rozdział 2 jest krótkie, lecz nafaszerowane niepokojącymi zdjęciami. Fani pierwszej części filmu mogą być spokojni, bo wygląda na to, że Andres Muschietti rzetelnie spełnił swoje obietnice, co do jej kontynuacji. Zapewnienia sieci IMAX dotyczące bardziej ekstremalnej i wściekłej odsłony Pennywise’a są widoczne we wszystkich dotychczas pokazanych materiałach. Czy będą w stanie ponowić sukces pierwszej części?

Niektórzy fani horroru nie byli zadowoleni z długiego czasu oczekiwania na drugą część, podczas gdy inni mieli nadzieję, że dzięki temu Andres Muschietti będzie tak wierny materiałowi źródłowemu od Stephena Kinga, jak to tylko możliwe, co zapewni większą przestrzeń twórczą. Oprócz oryginalnej książki, Muschietti ujawnił, że King napisał dodatkową scenę na potrzeby scenariusza, co nie jest typowym zachowaniem dla kultowego autora, dotychczas trzymającego się z daleka od ekranizacji jego powieści.

Jeśli chodzi o box office, rozdział II jest na dobrej drodze, aby podzielić los swojego poprzednika. To okazało się nieoczekiwanym sukcesem, biorąc pod uwagę dochód w wysokości ponad 123,4 mln dolarów już w pierwszy weekend. Film zarobił ponad 700 milionów dolarów na całym świecie i jest obecnie najlepiej sprzedającym się horrorem w kategorii R w historii. Wstępne szacunki przewidują, że dochód z kontynuacji wyniesie około 120 milionów dolarów, co oczywiście będzie się zmieniać wraz z pojawieniem się recenzji i wczesnych reakcji widzów.

To: Rozdział 2 trafi do polskich kin 6 września. Najnowszy zwiastun filmu znajdziecie poniżej!

Źrodło: movieweb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…