Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

''Parasite'' koreańskim kandydatem do Oscara 0

Nie mogło być inaczej. Parasite w reżyserii Joon-ho Bonga będzie kandydatem Korei Południowej w walce o nominację do Oscara na przyszłorocznej ceremonii rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Wiedzy i Sztuki Filmowiec.

KOFIC (Korean Film Council) zdecydował, że Parasite w reżyserii Joon-ho Bonga będzie reprezentował Koreę Południową w przyszłorocznym wyścigu o Oscary. Dla reżysera będzie to druga okazja, aby powalczyć o Złotego Rycerzyka. Po raz pierwszy Joon-ho Bong otrzymał taką szansę w 2009 roku. Wówczas Koreańska Rada Filmowa zdecydowała się, że to Matka będzie idealnym kandydatem. Niestety ostatecznie produkcja nie otrzymała nominacji do Oscara. Zresztą Korea Południowa nadal czeka na swoje pierwsze wyróżnienie tego typu.

Wydaje się, że Parasite ma wszystko, aby nie tylko otrzymać nominację do Oscara w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny", ale również powalczyć o nagrodę. Przypomnijmy, że jest to tegoroczny zwycięzca Złotej Palmy na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Dodatkowo dystrybutor Neon zamierza mocno promować tytuł w sezonie nagród.

Oprócz Korei Południowej także Niemcy wybrały swojego kandydata do Oscara. Został nim film Błąd systemu w reżyserii Nory Fingscheidt. Produkcja zdobyła Srebrnego Niedźwiedzia na Berlinale i brała udział w Konkursie Głównym – Złoty Niedźwiedź powędrował w tym roku do izraelskich Synonimów.

92. ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się 9 lutego 2020 roku. Lista filmów nominowanych do nagród zostanie ogłoszona 13 stycznia 2020 roku.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…