filmoznawczyni, miłośniczka kina, hedonistka!

'Ad Astra'- do sieci trafił zwiastun IMAX 0

Czy istnieje coś większego niż przestrzeń kosmiczna? Pasjonujące dzieło od Jamesa Graya, epicka produkcja filmowa na ogromną skalę, określana jako kosmiczna epopeja pt. "Ad Astra" jest przygotowana do wydania w sieci IMAX i pojawi się w kinach w przyszłym miesiącu.

Film oznacza już drugi wielki performance Brada Pitta w tym roku, po występie w "Once Upon a Time in Hollywood" Quentina Tarantino, w którym był kompletnie innym typem protagonisty. W filmie Graya, Pitt jest obsadzony w całkowicie nowej dla niego roli: odkrywcy kosmosu, choć z osobliwą misją, która nie spełnia typowych oczekiwań narracyjnych dla tego gatunku. Sam reżyser powiedział, że jego intencją w "Ad Astra", który wydaje się być mieszanką "Interstellaru" i "Grawitacji", było "najbardziej realistyczne przedstawienie podróży kosmicznej", jakie do tej pory mogliśmy obejrzeć na wielkim ekranie.

Brad Pitt wcieli się w rolę Roya McBride’a, astronauty, który podejmuje ambitną misję kosmiczną, aby dowiedzieć się prawdy o tajemniczym zniknięciu jego ojca. Clifford McBride, grany przez Tommy Lee Jonesa, był naukowcem, który wyruszył w podróż na Neptun w poszukiwaniu oznak pozaziemskiej cywilizacji, lecz słuch o nim zaginął. Podróż syna przyczyni się do odkrycia czegoś, co zakwestionuje naturę ludzkiej egzystencji i naszego miejsca w kosmosie. Obsada drugoplanowa obejmuje Liv Tyler, Ruth Negge, Donalda Sutherlanda, Kimberly Elise i Jamie'go Kennedy'ego.

Dla Greya "Ad Astra" oznacza znaczący postęp nie tylko w kręceniu filmów z efektami VFX, ale także w świecie studyjnym. Film znajdował się pod skrzydłami 20th Century Fox już w 2016 roku, lecz po fuzji ostatecznie wyda go Disney. Artysta już od ponad dekady jest docenianym głosem w niezależnym świecie filmowym, debiutując w dramacie kryminalnym w 1994 roku pt."Mała Odessa" i zyskując uznanie w kolejnych filmach "Ślepy tor", "Two Lovers" i "Imigrantka". Po raz ostatni Gray wyreżyserował film studyjny w 2007 roku i był to kryminał pt. "We Own the Night", w którym wystąpił Joaquin Phoenix wraz z Markiem Wahlbergiem.

Premiera filmu odbędzie się na Festiwalu Filmowym w Wenecji w przyszłym tygodniu. "Ad Astra" pojawi się w kinach, w tym w sieci kin IMAX, w piątek 20 września. Zwiastun od IMAX znajdziecie poniżej.

Źrodło: Indiewire

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…